כמו בחיים הפרטיים או העסקיים, גם המרחב הווירטואלי אף פעם לא שוקט על השמרים. יש בו אבולוציה והתקדמות בלתי פוסקים. 

אם בראשית הייתה האינטרנט ואחר כך הגיעה פייסבוק, שנראו פורצי דרך עד בלי די, השלב הבא הגיע בדמות אינסטגרם. 

להלן נבין מהו חשבון עסקי באינסטגרם, למי זה מתאים וגם, איך זה עובד.

product page-14
product page-15
מה זה ניהול חשבון אינסטגרם?

למרות שבמהות שלו, ניהול חשבון עסקי באינסטגרם עשוי להיראות דומה לניהול של דף פייסבוק עסקי, יש שוני מהותי למדי. לעומת פייסבוק, יש צורך להעלות תכנים לאינסטגרם הרבה יותר באינטנסיביות. העלאת 3 תכנים בשבוע, מה שנחשב המון לפעילות בפייסבוק, זה המינימום שבמינימום לפעילות באינסטגרם. 5 תכנים ואפילו יותר – זה הקצב שבו זה מתחיל לעבוד ולעבוד היטב.

למי זה מתאים?

לא כל אחד יפיק תועלת מקסימלית מניהול מקצועי של חשבון עסקי באינסטגרם. למי זה כן מתאים? באופן חד משמעי – זה מתאים לעסקים וגם לחנויות שרואים את עצמם כפעילים בהיבטים שונים של לייף סטייל.

אך אין להסיק מכך כי רק עסקים כאלה ירוויחו מפעילות באינסטרגם. כל עסק שתופס את עצמו או רוצה להצטייר כדינאמי, מזמין או צעיר יוכל לראות ערך רב ותועלת משמעותית מפעילות כזאת. בין עסקי הלייף סטייל שניתן לראות באינסטגרם ניתן למצוא רשתות אופנה וחנויות בגדים, מעצבי תכשיטים וחברות טיולים. אבל אלה כמובן רק דוגמאות על קצה המזלג. כיום, אפילו בנקים ומותגי רכב נכנסים לשם והמגמה הזאת רק הולכת ומתרחבת.

איך זה עובד?

כדי להבין כיצד עובד חשבון עסקי באינסטגרם נתחיל בעצם עם הגדרת קהל המטרה. קהל המטרה בפלטפורמה הזאת, לפחות כיום, הינו בראש ובראשונה הצעירים. רבים מהצעירים כבר לא תופסים את פייסבוק כרשת חברתית שמדברת אליהם והם מוצאים את מבוקשם באינסטגרם. הפעילות ברשת החברתית הזאת היא הרבה פחות מילולית והרבה יותר צבעונית.

הצעירים מחפשים מסרים וויזואלים, והרבה. ניהול חשבון מבוסס על תמונות, הרבה תמונות וכמובן תמונות איכותיות. מתחילים לראות גם כניסה של סרטים אבל עדיין, מרכז הכובד הוא בתמונות. לכך, נוסיף הערה כי בניגוד לפלטפורמות אחרות, יש כאן פחות התבססות על רבדים תומכים כגון קידום ממומן. הקידום נעשה באופן אורגני ובכלל – המסרים נתפסים כהרבה יותר אותנטיים, מחוברים, אמינים וטבעיים. רוצים לדעת עוד? להבין אם פעילות באינסטגרם תתאים לכם או שאולי נחוצה השקעה בפלטפורמות אחרות? עדן – קידום ושיווק באינטרנט, כל הפלטפורמות, כל הערוצים.

דילוג לתוכן