5 הסודות למשפך מכירות בחנות האינטרנטית שלך

יש לך חנות אינטרנטית? בוודאי חשוב לך שהיא תייצר עבורך הכנסות נאות ממכירות האונליין, כאשר המבקרים באתר יוכלו למלא בהנאה את עגלות הקניות שלהם. משפך מכירות מקצועי יסייע לך להגשים את המטרה.
אנשים מחפשים כל הזמן פתרונות יעילים עבור הצרכים הייחודיים שלהם. הצרכנים פוטנציאליים שלך, שזקוקים למענה מדויק ומהיר, מחפשים ללא הרף מידע ברשת האינטרנט, משווים מחירים ויתרונות של מוצרים. סטטיסטיקה של מכירות באתרי אונליין מראה שברוב המקרים רכישה לא מתבצעת בביקור הראשון באתר ולפעמים עוברים ימים ואף שבועות, עד שמתקבלת החלטה לבצע אכישה.

תוכן עניינים

מה חשוב לדעת על משפך מכירות

זה נכון שהלקוחות לעתים הססנים ובררנים ונתונים להשפעות שונות. אך בהחלט אפשר להעניק להם מענה על צורך ובכך להוביל אותם לבצע רכישה באמצעות משפך מכירות של חנויות אינטרנטיות. מדובר במסלול שהלקוחות שלך עוברים מרגע שבו הם מתוודעים לראשונה למותג שלך, לחנות שלך, ועד לביצוע של רכישה בפועל. זה כולל כמובן גם שימור לקוחות, הגדלת סל רכישה וניהול מועדון לקוחות.
נתונים סטטיסטיים של התנהגות צרכנים בחנויות אונליין מראים, שבמקרים מייצגים רבים כמחצית מהגולשים יסתכלו על דף המוצר שלך, אך פחות מ-15% יוסיפו אותו לעגלה שלהם, ואילו בסופו של דבר רק 3% ישלימו את העסקה. לפני שמתחילים לשלם הון תועפות כדי למשוך לקוחות פוטנציאליים חדשים, חשוב לבדוק ולשפר אחוזי רכישה של הגולשים שכבר מגיעים לאתר.

שלבי המכירה המרכזיים

את משפך המכירות לחנות אינטרנטית אפשר לחלק לשלושה שלבים עיקריים:

  1. השלב הראשון, הוא לגרום ללקוח הפוטנציאלי שלך להיכנס לחנות האונליין. ממש כמו אדם שנתפס בחלון ראווה מרהיב ומחליט להיכנס לתוך חנות.
  2. השלב השני, הוא פרק הזמן שבו הלקוח שלך נמצא בחנות. כמובן שהמטרה היא להעניק לו חוויית משתמש ולייצר לו גירוי ועניין שישמרו אותו בתוך החנות לפרק זמן המאפשר החלטות רכישה.
  3. השלב השלישי הוא שלב ה'רימרקטינג', וזוהי למעשה עבודה עם אנשים שכבר ביקרו באתר שלך ויצאו ממנו מבלי שביצעו רכישה.

כדי להגדיל את 'אחוזי ההמרה' – אנשים שביצעו בפועל רכישה באתר האונליין שלך, חשוב לבנות תהליך עבודה שיטתי למול הלקוחות בזמן שהייתם באתר, וגם אחרי שהם יוצאים ממנו ללא רכישה. והנה 5 הסודות ליצירת למשפך מכירות מוצלח.

לחץ/י כאן לקבלת ייעוץ ללא תשלום!

להציג מוצרים בהתאם לחיפוש

חשוב להציג לגולשים באתר שלך מוצרים בהתאם לחיפוש שלהם. המשווקים המצליחים ביותר הם אלה המחפשים ללא הרף פתרונות ישימים ויעילים עבור צרכים של הלקוחות שלהם. המטרה היא להעניק ללקוח ערך שיאפשר לו גם ליהנות מיתרונות טכניים של יעילות וקיצור טווחי זמנים, וגם ערך מנטאלי של תחושה טובה, של שייכות ושל הובלה בקטגוריה שבה הוא מתעניין.

שימוש בפופ אפ בריחה

אם הגולש עוזב את החנות ללא רכישה, אפשר להקפיץ לו פופ אפ עם הצעה מעניינת! ניזכר רגע באותו מוכר בשוק שמנהל מיקוח ממולח עם הלקוח שלו, ורגע לפני שהלקוח מסתובב כדי ללכת בצעד הפגנתי, לפתע המוכר זורק את המילה האחרונה, המחיר האטרקטיבי שכעת הוא מוכן להציע. התהליך בו אתה שולף פופ אפ בחנותך האינטרנטית די דומה. היות והוא מאפשר ללקוח שלך להתחרט רגע לפני שהוא עוזב, ולהשלים את הרכישה שלשמה הגיע מלכתחילה. בבסיס המחשבה הזו נמצאת התובנה כי הלקוח לא הגיע סתם כך לחנות שלך. הוא לא מחפש להעביר את הזמן ואין לו זמן מיותר. הלקוח שלך זקוק למשהו ויכול להיות שההצעה שלך פשוט לא הוצגה עדיין בצורה המדויקת עבורו. לכן, על מנת לעזור לו ברגעי ההיסוס, כדאי לשלוף את ה'קלף המנצח' שיעודד אותו ויזכיר לו את המטרה לשמה הגיע לחנות.

להשתמש ברימרקטינג דינמי

בקמפיין רימרקטינג חשוב להציע ללקוחות מוצרים שהם כבר חיפשו בעבר, ולא את כלל המוצרים. הלקוחות יודעים היטב מה הם מחפשים ולאילו מוצרים הם זקוקים ואין טעם להציג בפניהם את כל מרכולתכם בכל פעם מחדש. זה עלול רק לבלבל אותם ובכך להרחיק אותם מביצוע רכישה. כדי לסייע ללקוח שלך להיות ממוקד ולמצוא פתרון מדויק לצורך שלו, עליך להכיר אותו ולהזכיר לו לשם מה הגיע בפעם הקודמת. ממש ללוות אותו יד ביד אל המקום המדויק שאליו רצה מראש להגיע. ושם להציג לו את המוצרים בקטגוריה הספציפית המתאימים לצורך המסוים שלו. ככל שנהיה מדויקים יותר ונראה ללקוח שאנחנו מבינים את צרכיו כך נעזור לו להגיע מהר וטוב יותר למוצר שהוא צריך, ולרכוש אותו.

לברך גולש שחזר לחנות

אחרי שהגולש חוזר לחנות שלך, כדאי להקפיץ פופ אפ מיוחד עם ברכה. כולנו אוהבים תשומת לב חיובית לעידוד מצב הרוח. ככל שהברכה אישית ומדויקת יותר עבור הלקוח שלך כך היא מייצרת תחושה טובה יותר שמעודדת ביצוע רכישה. אפשר לשתול בתוך הפופ אפ הזה מוצרים שהגולש התעניין בהם בפעם הקודמת, ובכך לסייע לו להתמקד ולהיזכר מה הוא בדיוק צריך. חשבו על הילד הזה שנכנס עם הוריו לחנות הממתקים האהובה, ולשמחתו הסוכרייה העטופה בנייר מנצנץ מהפעם הקודמת עדיין קיימת ואפילו מוגשת לו במיוחד על ידי המוכר. הפופ אפ עם הברכה הוא למעשה הגשה אישית שמדברת אל הילד הפנימי – שרוצה לקבל, אבל צריך קודם שיגישו לו בעטיפה יפה.

שיווק אחרי ביצוע רכישה

אחרי שהלקוח שלך ביצע רכישה, כדאי לפנק אותו ולשלוח אליו קופון הנחה לרכישה הבאה באתר שלך. ככל שנרחיב את קהל הלקוחות המרוצים והחוזרים שלנו כך בסופו של דבר נגדיל את כמות המכירות ונהפוך את החנות למצליחה.
כולנו אוהבים לקבל מתנות. קופון הנחה נתפש אצל הלקוח שלך כמתנה אישית שקיבל ממך, והוא מעריך את זה. לא זאת בלבד, אלא שהוא מעוניין לממש את המתנה הזו בהקדם האפשרי, כדי שחלילה לא 'תברח' לו. הקופון בהחלט יעודד אותו לבקר בחנותך שוב, כשהוא מביא ביחד איתו את הצרכים הנוספים שלו שמבקשים לקבל מענה.

במאמר זה דיברנו על כמה מהסודות החשובים ביותר כדי לייצר ללקוחות שלך סיבה ועניין לבקר בחנות, לשהות בה, להתעכב על המוצרים ובסופו של דבר גם לבצע רכישה. אנו מזמינים אותך להמשיך ולעקוב אחרינו ולקרוא חומרים נוספים.

לחץ/י כאן לקבלת ייעוץ ללא תשלום!
דילוג לתוכן