שישה צעדים שיהפכו כל שיווק דיגיטלי ליעיל יותר

לקדם אתרים, להוביל גולשים לחנות מקוונת, להניע גולשים ליצור קשר עם החברה שלכם – את כל זה אפשר להשיג בעזרת שיווק דיגיטלי ראוי לשמו. כדי להפוך שיווק דיגיטלי ליעיל יותר, כדאי לדעת מה נכון לעשות ומה לא נכון לעשות. הטיפים הבאים יוכלו לעזור לכם להבין מה עושים, מתי עושים ולמה עושים.

תוכן עניינים

שיווק דיגיטלי בעזרת תכנים איכותיים

פוסטים טובים ואיכותיים שמעלים ברשתות החברתיות ומאמרים טובים באתר שלכם הופכים את השיווק הדיגיטלי להרבה יותר טוב. הפוסטים המוצלחים מניעים אנשים להמשיך לעקוב אחריכם ואחרי העסק שלכם. מאמרים מועילים ובעלי ערך מוסף תורמים לקידום האורגני בגוגל. לעומת זאת, שימוש בתכנים עילגים, לא מוצלחים או מעטים מדי גורמים לפעולה הפוכה ומזה צריך להימנע.

להבין את ההבדל בין טרפיק לבין מכירות

די פשוט לבדוק בעזרת כלים סטטיסטיים כמה גולשים אתם מצליחים להביא לאתר או כמה אנשים מבקרים בעמודי הפייסבוק שלכם. זה באמת נחמד כאשר מצליחים להגדיל את הטרפיק, אבל חשוב להבין דגש מהותי. לא תמיד הגדלת הטרפיק באמת נחשבת להצלחה של שיווק דיגיטלי. עלייה בטרפיק נחשבת לפעולה שיווקית טובה, רק אם היא מביאה ליותר סגירות וליותר מכירות. אם זה לא קורה, צריך לשפר את איכות הטרפיק ולא את הכמות. אפשר לעשות את זה על ידי פנייה יותר ממוקדת, לקהל יעד שהמוצרים או השירותים שלכם מדבר אליו ומתאים לו.

שיווק דיגיטלי – שיווק רב ערוצי

אף פעם אסור להסתכל על האינטרנט בצורה כוללנית. כמו שבשיווק קלאסי צריכים לבצע פילוח בקרב קהל היעד, כך גם יש להסתכל על האינטרנט. שיווק דיגיטלי במיטבו נשען על הפניית משאבים למגוון רחב של ערוצים. כשיש הרבה פלטפורמות, צריך להשתמש בכמה מהן ולמצוא את האיזון הנכון לסוג העסק או המטרות שלכם. גוגל, פייסבוק, לינקדאין, יו טיוב, לא בטוח שכולם יתאימו לכם באותה מידה. יחד עם זאת, פנייה בכמה ערוצים תאפשר לכם להגיע אל קהל יעד מגוון.

שימוש מתמיד בסטטיסטיקה

נכון, השימוש בסטטיסטיקה נחשב לפחות "סקסי" לעומת יצירת קפמיין יצירתי, הומוריסטי או חד ומדויק. אבל שיווק דיגיטלי מוצלח כמעט תמיד נשען על בדיקה מתמדת של סטטיסטיקה. מעקב אחר כמויות גולשים, מהיכן הם הגיעו, מהם המאפיינים שלהם, כמה זמן הם גלשו באתר ואילו דפים מעניינים אותם – כל זה מאפשר לכם להגיב. התגובה תאפשר לשפר את השיווק בצורה טובה, להשגת היעדים שלכם. כך מתניעים תהליך מתמיד של למידה ושיפור.

הוספת תכנים על פי תוכנית עבודה

מכיוון שהעלאת תכנים ופוסטים בקביעות מביאה למעורבות גולשים ומחזקת את הקידום האורגני, חשוב לבצע זאת בקביעות. זהו לקח שכמעט כל מי שעוסק בשיווק דיגיטלי מכיר בעל פה. למרות זאת, הרבה אנשים שמנסים לבצע קידום בצורה עצמאי לא מצליחים לעמוד בכך. הסיבה היא שזו פעולה מתמשכת ודי סיזיפית. הפתרון הוא להיעזר במיקור חוץ או להכין מקבצי תכנים על פי תוכנית עבודה מסודרת. רק בצורה כזאת מצליחים לאורך זמן להעלות תכנים איכותיים ובצורה רציפה.

היו ערניים לגבי טרנדים חדשים בשיווק

שיווק, גם בדיגיטל וגם מחוץ לרשת, זהו תחום דינאמי. הקפידו להישאר עם היד על הדופק והכירו את החידושים המועילים לגבי טרנדים מוצלחים. כאשר מצליחים לרכוב על טרנד חדש, זה מקדם אתכם במהירות ונותן לכם פער חשוב לעומת מתחרים פחות זריזים. אך לצד טרנדים בשיווק, חשוב להישאר עם היד על הדופק גם לגבי שינויים שחלים בפלטפורמות השונות כגון גוגל, פייבסוק וכל היתר.

דילוג לתוכן