שיווק חנות אינטרנטית להגדלת המכירות שלכם

שיווק חנות אינטרנטית נשמע כמעט לכולם ברור מאליו. אנחנו רגילים לשווק מוצרים, אנחנו רגילים לשווק מיתוג, אבל גם את החנות עצמה כדאי ורצוי לשווק. בניית חנות אינטרנטית ולאחר מכן ביצוע צעדים נכונים בשיווק יוביל אתכם למכירות משופרות, בצורה הרבה יותר מהירה.

שיווק חנות אינטרנטית ללקוחות קיימים

אפשר להתייחס אל שיווק חנות אינטרנטית בתוך קידום של חנות חדשה, שעדיין לא הצליחה לבסס לעצמה פרסום או מוניטין. אלה דברים הכרחיים, אבל אל תבינו מכך שחנות שהוקמה לפני כמה זמן כבר לא צריך לשווק. ועוד דבר חשוב – אל תניחו מראש שצריכים לשווק את החנות ואת המוצרים שאתם רוצים להציע, רק ללקוחות חדשים. רמה גבוהה של ההשקעה נחוצה באיתור לקוחות חדשים ושכנוע לרכישה. עם הרבה פחות השקעה, תוכלו לבצע שיווק מאוד יעיל ומאוד נכון, אם תפנו בצורה מיוחדת ללקוחות קיימים. כלומר, לאנשים שכבר גלשו, נכנסו, ראו ורכשו דבר כזה או דבר אחר, בחנות. זיכרו, אם כן: שיווק חנות אינטרנטית יופנה בו זמנית, במקביל ובאופנים שונים לסוגי לקוחות שונים. בצורה אחת פונים ללקוחות חדשים או כאלה שמבקרים באתר בפעם הראשונה. בצורה אחרת (שנבהיר מיד) תשווקו ביעילות מרובה ללקוחות מן העבר.

האם אפשר להוביל למכירה חוזרת ללא השקעה בשיווק

תקציבי פרסום ושיווק די משמעותיים נדרשים לכל עסק וזה נכון גם כאשר מדובר על שיווק חנות אינטרנטית. אם נספר לכם שתוכלו לשפר מאוד את הצלחת השיווק, מבלי להשקיע שום דבר (או בהשקעה נמוכה מאוד) האם תרשו לעצמכם להאמין? נסביר בדיוק איך זה עובד. נניח שגולש חדש מגיע לאתר שלכם. נניח שהוא התרשם ממוצר כזה או אחר, קרא מה שקרא, בדק מה שבדק, הוסיף את המוצר לסל ועבר לעמוד הרכישה. מבחינתכם, זו הצלחה, לקוח חדש נולד. וכעת, תוכלו להוביל אותו למכירה חוזרת תוך שימוש בנתונים שהוא הזין במהלך הרכישה. לכל לקוח דאגו לשלוח מייל אישי או הודעה לנייד. הודו ללקוח במילים חמות על הרכישה והביעו תקווה שהוא מרוצה מהקניה. כעת, "מכים על הברזל בעודו חם". כלומר, אפשר להציע לאותו הלקוח לרכוש מוצר נוסף, מתוך מה שיודעים עליו או על הרכישה הקודמת. אפשר להציע מוצר משלים או מוצר נלווה או משהו חדשני אחר. אך כדי באמת למקסם את סיכויי המכירה, נמשיך עם טיפ קטן, שחשיבותו גדולה.

איך גורמים למכירות חוזרות, ביעילות

השקעתם מחשבה בכל התהליך של בניית חנות אינטרנטית. אתם משקיעים לא מעט כסף בכל התהליכים שנועדו לשפר שיווק חנות אינטרנטית וליצור יותר מכירות. כאשר אתם פונים ללקוח שכבר חזר, דרך מייל או בהודעת ס.מ.ס, אתם לא צריכים להשקיע באנשי מכירות נוספים או בעיצוב מודעות או קידום בגוגל. מה שאתם כן צריכים לעשות זה להבין איך לעודד את הלקוח לרכישה נוספת. ואיך עושים את זה? בעזרת תמריץ.

הלקוח שכבר קנה אצלכם יוכל להפוך ללקוח קבוע אם יתרשם שאתם מעריכים אותו ומוכנים לצ'פר אותו. יצירת קרבה והובלה למכירה יוכלו להיעשות בהצלחה על ידי מתן הנחות ומבצעים שווים. פעם היו עושים את זה על ידי חלוקת קופונים שלקוחות קבועים קיבלו. כיום, בכל פניה חוזרת ללקוח, זמן קצר לאחר רכישה קודמת, העבירו לו הצעה לרכישת מוצר בהנחה משמעותית או במבצעים כגון 1 + 1. כדאי לציין שלשיטה הזאת יש בונוס נוסף. לקוחות מרוצים לאורך זמן נוטים יותר להמליץ גם לחברים. כלומר, כמעט ללא השקעה בשיווק ללקוחות קיימים, אתם מוכרים יותר ומשיגים קידום מכירות יעיל לחנות.

 

דילוג לתוכן