שיווק חנות אינטרנטית באינסטגרם

חנות באינסטגרם, מה זה אומר בעצם? האם כל אחד יכול להצליח עם פתיחת חנות באינסטגרם? האם אפשר להתייחס בכלל לאינסטגרם בתור פלטפורמה למכירות? אם אתם כבר מוכרים באינטרנט או שרוצים להיכנס לתחום הזה, האינטסגרם יכולה להיות פלטפורמה מצוינת שתומכת בכך. אבל חשוב להכיר את החידודים הקטנים ולהבין באמת, מה עושים ומה לא עושים כדי למכור טוב בעזרת האינסטגרם.

האם חנות באינסטגרם עומדת בפני עצמה

אינסטגרם התחילה בתור פלטפורמה לשיתוף תמונות. עם הזמן הבינו המון בעלי עסקים שאפשר ליצור קהילה של מתעניינים ולקוחות (עוקבים) שמאוד מחזקים את העסק. זה הרבה יותר מאשר רק כלי שיווקי משום שהוא מקרב את הלקוחות ברמה האישית. כעת, צריך לחדד ולקחת בחשבון שני דברים לגבי חנות באינסטגרם. אפשר בהחלט להשתמש בפלטפורמה הזאת כדי להקים חנות מקוונת. אבל, וזו הנקודה החשובה – אף חנות באינסטגרם לא עומדת בפני עצמה. החנות הזאת היא בעצם מעין שער כניסה או חלון ראווה מצוין, שמוביל ישר לחנות מקוונת או לאתר מסחר. אם אין אתר מסחר פעיל, האינסטגרם לא יכולה להציע מכירה ישירה. במילים אחרות, זוהי פלטפורמה מעולה לצורך שיווק חנות אינטרנטית. זוהי פלטפורמה שיכולה להגדיל מכירות בצורה מאוד מהירה, אבל היא לא עובדת בפני עצמה. וחשוב להוסיף שחנויות כאלה לא מוכרות רק לצעירים בלבד. כיום, הפלטפורמה הזאת מושכת המון עוקבים, מכל מיני גילאים.

אילו חנויות עובדות טוב באינסטגרם

תמיד צריך לדעת להגיע עם הציפיות הנכונות, אבל גם לשאוף גבוה. לא כל סוג של חנות יעבוד באינסטגרם בצורה הכי טובה שיש. חנות באינסטגרם שתגיע למכירות מעולות בדרך כלל תציע מוצרים מתחום הלייף סטייף, ביוטי, עיצוב הבית, איכות חיים ושיפור עצמי. כל מה שמתקשר לתחושה של איכות חיים, שמעלה ביטחון עצמי או שביעות רצון מהחיים. במובן מסוים, שיווק באינסטגרם עובד הכי טוב עם מוצרים ועם מסרים שמדברים ברובד האישי. אופנה ותכשיטים, קוסמטיקה, אך גם מוצרי נופש, פנאי ותיירות. אלו מוצרים שמצטלמים טוב, שיוצרים תחושה מסקרנת. מוצרים שנועדו למשוך את העין, את הלב. אופנה, אקססוריז, תכשיטים, עוגות מיוחדות לימי הולדת, אלו עוד דוגמאות למה שאפשר למכור בצורה מוצלח מאוד בעזרת חנות באינסטגרם.

מה היתרון הגדול של חנות באינסטגרם

למי שמתלבט האם כן או לא לפתוח חנות באינסטגרם אפשר לקחת בחשבון את הדבר הבא. על ידי שיווק באינסטגרם בצורה יעילה, מגיעים לפרק זמן קצר במיוחד עד שרואים תוצאות. כלומר, מרגע שמשיקים חנות ומעלים מוצרים, ההמרה להכנסות נעשות בצורה מאוד מהירה. אי אפשר להשוות את זה לאף פלטפורמה אחרת – לא גוגל, לא פייסבוק. אם יש לכם אתר מכירות או אתר מסחר ואתם רוצים להביא לשם טרפיק איכותי, זו הדרך. אנשים שמגיעים דרך אינסטגרם מגיעים משום שהם כבר מרגישים קרבה למוצר. הם ראו את התמונות, נעזרו בפידים ובסטורי והם הרבה יותר מאשר "רק" צרכנים. עם ניהול נכון של הפלטפורמה הזאת, באינסטגרם נוצרת קהילה. קהילה שחשה מעורבות עמוקה ונוטה לרכישה.

עקרונות טובים לשיווק באינסטגרם

כעת, אנו מקווים שברור כי פתיחת חנות באינסטגרם מתבקשת במקביל לקיומו של אתר מסחר שבו מבצעים את המכירה. זה הזמן להוסיף ולסכם עוד כמה עקרונות מעשיים:

  • תכנים והרבה – שיווק חנות אינטרנטית בעזרת אינסטגרם מחייב שימוש בתכנים, והרבה. סרטונים, תמונות, הזנות לפיד, סטוריז, האשטאגים.
  • אסתטיקה – תכנים באינסטגרם חייבים להיות מאוד אסתטיים ובעלי נראות חסרת פשרות. נראות חובבנית או תמונות מטושטשות מבריחים עוקבים ולא מביאים למכירות.
  • הפיד הוא מקום מאוד טוב להראות תמונות של מוצרים, בצורה מושכת, מעניינת, מסקרנת או מפתיעה.
  • יצירתיות וזוויות חדשות מעלים את העניין ותורמות מאוד גם מבחינה שיווקית.
  • בפיד יש מקום להרחיב על מה שמוכרים ובסטורי אפשר להוסיף מידע מחזק. בסטורי (ולא בפיד) יש מקום להעביר מסרים בצורה פחות רשמית, יותר משוחררת.
  • לא כל מומחה דיגיטל מגיע עם הבנה מספקת באינסטגם. לשיווק מיטבי בפלטפורמה הזאת, בחרו משרד פרסום בעל קבלות. זה יכול להיות משרד שמקים חנויות דיגיטליות, בתנאי שהוא עוסק גם ברשתות חברתיות ואינסטגרם בצורה מקיפה ומלאה.
  • עם ניהול נכון, חנות מסוג זה יכולה למשוך המון עוקבים, להביא המון מכירות והכל, בפרק זמן קצר יחסית ומהיר.
דילוג לתוכן