קידום עסקים בחינם בגוגל

קידום עסקים בגוגל נחשב לנכס פרסומי יקר, כאשר מיקום גבוה בשרשרת החיפוש יכול להעניק יתרון משמעותי מול המתחרים. בין השיטות הקיימות, "גוגל מיי ביזנס" (Google My Business) היא שיטה שמתאימה במיוחד לעסקים מקומיים.

קידום עסקים בגוגל בחינם

פרופיל העסקים שעושים שימוש במיי ביזנס מגוון, אך יש כלל אחד שיוכל לעזור לכם להבין האם זה המקום בשבילכם. קידום עסקים בגוגל בעזרת הפלטפורמה הזאת מתאים בראש ובראשונה עבור עסקים מקומיים/לוקאליים. זה יכול להיות עסק קטן או עסק בינוני, אבל מדובר בעיקר בעסק שמספק סחורות או שירותים לאנשים שמגיעים אליו, או שנמצאים בקרבת מקום. ועוד חשוב לומר שבעזרת אסטרטגיית קידום נכונה, משיגים בצורה כזאת תועלת בלתי צפויה – אפשר לעקוף אפילו את העסקים הגדולים בזירה הזאת. כי בדיוק בשביל זה גוגל הקימה את הפלטפורמה העסקית הייחודית: כלי חזק שמאפשר קידום עסק קטן בהתבסס על אינטראקציה ישירה מול קהל הצרכנים והלקוחות. אותה אינטראקציה היא זאת שמאפשרת לקדם את העסק שלכם, בעולם שבו נדמה כי רק המותגים הגדולים מובילים. בקיצור, זה המקום של העסקים המקומיים לבלוט. מכולת, פיצוחיה, סוכנות פרסום, רואה חשבון, חנות שמוכרת מזון חיות, תבליניה, נגריה, מוצבים לבית, לא משנה מהו הענף והעסק שלכם, אם מדובר על עסק מקומי, זוהי זירה שאין לה תחליף.

הקידום שמתמקד ישירות בעסק

מאפיין חשוב מאוד של קידום עסקים בגוגל באמצעות פלטפורמת Google My Business הוא שהדגש כאן הוא העסק. הרבה בעלי עסקים מכירים את התחום של קידום באינטרנט בעיקר מהצד של קידום אתרים. פה, כל הצעדים נועדו לא לשים את הדגש על האתר אלא לשים דגש על קידום של העסק עצמו. זהו ה"מוצר" שמקדמים. מתוך זה נגזרים כמה דגשים חשובים:

  • מתאים לצורך קידום עסקים גם אם אין להם תקציב להקמת אתר עסקי וקידומו השוטף.
  • הפלטפורמה מאפשרת לגשת לקידום ולהשגת יותר לקוחות, ללא שום השקעה קודמת וללא התעסקות בפלטפורמות נלוות חיצוניות (כגון וורדפרס, וויקס וכדומה). הכל מתבצע בעזרת פלטפורמה ידידותית שהשיקה גוגל.
  • אין שום בעיה לבצע קידום עסק קטן בדרך הזאת, גם אם ישנו אתר. את האתר העסקי אפשר לקדם (אם רוצים), ללא שום קשר לקידום במיי ביזנס.

להימצא במקום הראשון והבולט

הפלטפורמה הזאת של קידום בגוגל שמה במרכז את העסקים המקומיים, הלוקאליים. זה לא מתחיל ונגמר ברמה ההצהרתית אלא רואים את זה ברור, בשעה שמבצעים חיפוש בגוגל.
הפלטפורמה מציגה את העסקים שהצטרפו במקום ראשון ובמקום מאוד בולט על המסך.
בנוסף, גוגל מציגה את התמונות של העסק ואת מפת הסביבה שלו, בצורה מאוד מודגשת. כל הפרטים המרכזיים של העסק והפרופיל שלו מוצגים בגדול, בחצי הימני של המסך. כלומר, זהו קידום ששם את העסק במרכז והוא עוקף בחיפוש את כל העסקים בתחומו, אפילו מותגים שמשקיעים הרבה יותר בפרסום, מכיוון שהם לא מקומיים. ואם עושים חיפוש במובייל, הקידום מופיע במקומות הראשונים. כל מה שצריך לדעת זה איך מבצעים את הקידום בצורה טובה ונכונה, עם כללים שנציג בהמשך.

הרבה יותר מהיר ופשוט לעומת קידום אתרים

עם כל הכבוד לקידום אתרים בצורה רגילה, לפעמים לצורך קידום עסק קטן רוצים משהו יותר מהיר, יותר קל ויותר פשוט. מבלי להמעיט בחשיבות של קידום seo או קידום אורגני, בפלטפורמה לעסקים מקומיים קטנים התוצאות נראות יותר מהר, עם פחות השקעה כספית. העלאת תכנים תעזור, אבל לא צריכים להעלות תכנים ארוכים ומפורטים כמו בקידום אתרים מקובל.
אין צורך להשקיע מאמץ בכל מיני הגדרות מסובכות, להתחיל לבצע החלפת קישורים עם אתרים אחרים וכדומה. אפשר להתחיל לראות את התוצאות בתוך פרק זמן סביר ובהשקעה מאוד סבירה.

קידום עסקים בגוגל באמצעות "גוגל מיי ביזנס"

גם כאן, כמו בכל פלטפורמה מקוונת אחרת, ישנם כמה צעדים שעוזרים להשיג את המקסימום. אז אחרי שהסברנו לא מעט על ההבדלים בין קידום בגוגל של עסק לבין קידום של אתר, קבלו כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להבין איך ליצור מקסימום אפקט בגוגל מיי ביזנס, להשיג יותר לקוחות וליצור יותר תשומת לב סביבכם (סביב העסק שלכם).

  1. כדי להשיג תוצאות מהר (אפילו בתוך חודשים ספורים), דאגו לשלב תמונות של העסק. הלקוחות והפלטפורמה יכירו אתכם בצורה טובה יותר ומסבירת פנים.
  2. הגדרת מילים נכונות, שיתארו נכון את העסק. כך ימצאו אתכם כשיחפשו מוצר או שירות רלוונטיים.
  3. בדומה לעקרונות של רשתות חברתיות, חשוב להעלות לפלטפורמה מעין פוסטים קצרים אך בתדירות רבה. טוב להוסיף לדוגמא חוות דעת של לקוחות, סיפורים קצרים מחיי העסק, הודעות על מבצעים וכדומה.
  4. ככל שיהיו יותר תגובות של לקוחות בפלטפורמה, כך הקידום אפקטיבי יותר.

אז לסיכום, פלטפורמת Google My Business נהדרת לקידום עסקים לוקאליים. התוצאות נראות מהר יותר, ללא השקעה כספית גבוהה, ללא צורך בהקמת אתר ותחזוקתו.

דילוג לתוכן