כל מנהל אתר יודע שהדרך להצלחה ולהגדלת המכירות טמונה בקידום, ובעיקר בקידום האתר בגוגל. ולמרות זאת, למרות היעילות העצומה שבדבר, עדיין חשוב להבין שלא מדובר ב"פטנט" או באיזו פורמולה מהירה שמבטיחה הצלחה בין לילה, אלא בתהליך ארוך ומחושב שדורש הבנה מעמיקה ותוכנית עבודה מסודרת.

product page-14
product page-15
איך עובד התהליך של קידום אתרים בגוגל?

בעוד שקידום אורגני היא אחת משיטות הקידום הטובות ביותר, עדיין יש סביבה הרבה שמועות וחוסר בהירות לגבי שיטת היישום שלה, וחוסר ההבנה וההיכרות היסודית עם שיטת הפעולה שלה מובילה להרבה סימני שאלה ובלבול בקרב בעלי עסקים ומנהלי אתרים .בפועל? מדובר בשיטת קידום מדויקת ומחושבת, וכאשר מבצעים אותה בדרך הנכונה, מגיעים לתוצאות אופטימליות, להגדלת המכירות, ולקידום יעיל ומוצלח של האתר (ועל כך נפרט ונדריך בהמשך!).

מהו הערך של קידום אתרים אורגני (SEO) לעסק שלכם?

1. בניית קהילה – קידום אתרים אורגני מסייע בבניית קהילה של קהלי יעד הבנויים מלקוחות פוטנציאלים.
2. צמיחה אורגנית ויציבה – קידום אורגני מבוסס על פעילות קידום קבועה שמביאה לצמיחה עקבית ויציבה (בניגוד לקידום ממומן שמאבד מהאפקטיביות שלו בסיום הקמפיין).
3. חשיפה עולמית – קידום אורגני מעניק לאתר שלכם חשיפה גלובלית. למעשה כל עוד תמשיכו לחדש תכנים, ליצור תכנים איכותיים, להשתמש במילות המפתח הנכונות וכו', תוכלו להמשיך ולקדם את האתר ולהציג את העסק שלכם לעוד ועוד גולשים.
4. בניית מוניטין – עסקים ומוניטין הולכים יד ביד, וכמו שאתם יודעים מוניטין קשה לבנות, אך מאוד קל להרוס. קידום אתרים אורגני מאפשר לעסק לצבור ביקורות והמלצות מלקוחות נאמנים, ולבנות מוניטין נהדר בצורה מחושבת וזהירה.
5. בניית נאמנות עם לקוחות – אחת הסיבות החשובות לבחור בקידום אורגני זו היכולת לבנות יחסים של אמון בין העסק לבין הלקוחות שלכם. כל עסק זקוק ללקוחות נאמנים שממשיכים לחזור ולבצע רכישות, ובעזרת שיטת הקידום הזו שמבוססת על תכנים איכותיים וטיפוח קהלי היעד ניתן לבנות תשתית של לקוחות נאמנים.
6. מעקב שוטף אחר יעילות הקידום – היתרון הגדול ביותר של קידום אורגני זו הגמישות שלו. בכל רגע נתון הנכם יכולים לעקוב אחר הממצאים, לקבל נתונים ברורים, ולבחון האם יש צורך בשינויים, האם התוכן לא מושך מספיק גולשים לאתר, האם השאליתות שלכם אינן ממוקדות, וכדומה, ועל ידי כך לשדרג את אופן הקידום ולנתב אותו מחדש .

מהם חמשת היתרונות העיקריים של קידום אורגני?

1. לידים איכותיים – על ידי שימוש במילות המפתח המדויקות ובשאילות שאלות החיפוש הנכונות, קידום אורגני מסייע לקהלי היעד שלכם להגיע אל האתר שלכם. קהלי היעד בנויים מגולשים שהביעו עניין בתחום/עסק/שירות שאתם מציעים והם נקראים לידים איכותיים מכיוון שהם נחשבים ללקוחות פוטנציאליים.
2. מיתוג העסק – למיתוג העסק יש חשיבות עצומה ובעיקר למיתוג חיובי! בעזרת קידום אורגני אתם לא רק ממתגים את עצמכם כשחקן מוביל בזירה העסקית, אלא גם אל מול קהלי היעד שלכם, וזאת ללא קמפיינים אגרסיביים ש"כופים" את עצמם על גולשים שאינם מביעים עניין בשירות/עסק/אתר שלכם. למעשה, קידום אורגני לא רק סולל את הדרך בין קהלי היעד שלכם לאתר, אלא גם "מציע" אתכם כעסק אמין ואיכותי.
3. חסכון בעלויות – קידום אורגני בגוגל מאפשר לכם לקדם את האתר בפני קהלי היעד שלכם דרך שימוש בתכנים איכותיים כאשר העלות עצמה תלויה אך ורק במילות המפתח. זאת בניגוד לקידום ממומן בגוגל שיכול להגיע לעלויות גבוהות במיוחד ואינו מבטיח את התוצאות הרצויות, ואף עלול לגרום להפסדים.
4. טראפיק איכותי – טראפיק איכותי הוא תוצאה של תוכן איכותי ויעדים מוגדרים שנדרשים לקידום אורגני. לכן, כאשר מבצעים קידום אורגני בצורה נכונה, גוגל מנתב את קהלי היעד המתאימים אל העסק שלכם וכתוצאה מכך נוצר טראפיק איכותי באתר שלכם של גולשים שמוגדרים כלקוחות פוטנציאליים. דבר שעלול להגדיל את המכירות ואת הקהילה שלכם באופן משמעותי.
5. תועלת לטווח ארוך – בניגוד לקידום ממומן שמבוסס על קמפיין זמני עם יעד פתיחה וסיום, קידום אורגני זהו תהליך "עבודה" ממושך שאינו מוגבל בזמן, ולכן התועלת שלו היא לטווח ארוך.

2
 החשיבות של מחקר מילות מפתח

מילות המפתח הן התשתית של קידום אורגני בגוגל ובעיקר של הצלחת הקידום. למעשה, מילות המפתח קובעות את אחוזי ההמרה הצפויים, את כמות הטראפיק, את איכות הטראפיק, ואת היכולת של העסק לבנות קהל לקוחות נאמן. כיצד ומדוע? בואו נסביר.
1. אסטרטגיה – ראשית, חשוב להבין שלא כל מילת מפתח שסובבת סביב התחום שלכם מתאימה לקידום ואף עלולה לקבל פרשנות אחרת ולנתב את הגולשים שלכם לאתרים אחרים. כמו כן, כאשר משתמשים במילות מפתח שיש בהן תחרות גבוהה, אז לתהליך הקידום ייקח הרבה יותר זמן להביא לתוצאות הרצויות. יחד עם זאת, אם תשתמשו אך ורך במילות מפתח עם תחרות נמוכה לא תביאו לטראפיק גבוה או לכניסות מרובות לאתר. לכן, יש לבנות אסטרטגיה המורכבת משילוב חכם של מילות מפתח שונות.
2. תוכן איכותי ומעניין – בימינו גוגל שמה דגש רב על תוכן מועיל ומתחדש באתר. בניגוד לעבר שהיה ניתן לכתוב מאמר SEO פשוט עם מילות המפתח הנכונות ולהביא אליו קישורים, כיום גוגל דורשת מכם להשקיע בתוכן יעיל ובעל ערך נוסף לגולשים. כמו כן, זה קריטי לחדש וליצור תכנים חדשים בכל חודש. גוגל לא "תתגמל" אתכם על תוכן אחד קבוע, וזה לא משנה כמה הוא איכותי.
3. אופטימיזציה לעמוד האתר ומאמרים – אם הנכם חושבים שברגע שפרסמתם את המאמר שלכם באתר אתם יכולים לנוח על זרי דפנה אז אתם טועים. לאחר שהנכם מפרסמים תוכן עליכם לעקוב באדיקות אחר ה-CTR שלו (אחוזי הקלקה לעומת צפיות), ולשפר אותו בהתאם לממצאים. ייתכן ועליכם לשנות את הנושא, את מילות המפתח, את מיקומן, את הניסוח ועוד, כדי להביא לאחוזי צפייה והקלקה גבוהים יותר.
4. בניית קישורים חיצוניים – עליכם לבנות קישורים מהימנים לאתרים חיצוניים. כאשר מספקים קישורי אתר יקרי ערך הרלוונטיים לתוכן שלכם, אתם משפרים את הסמכות והאמינות של האתר שלכם, וממקמים את עצמכם כעסק אמין ואיכותי. לקישור חיצוני יש ערך רב יותר אם הוא מקשר לדפים פופולריים המדורגים גבוה וקשורים לתוכן דף האינטרנט שלכם.

product page-14
product page-15
כמה זמן לוקח התהליך של קידום אורגני בגוגל?

קידום אורגני בגוגל זו אסטרטגיה ארוכת טווח, ובניית סמכות באמצעות שיווק אורגני במדיה חברתית עלולה לקחת שלושה עד שישה חודשים. יחד עם זאת, מדובר באחת משיטות הקידום המובילות והיעילות ביותר, ולכן, למרות שלוקח לה זמן להניב תוצאות, חשוב לזכור שהשפעות שלה הן משתלמות וארוכות טווח. זכרו, לדברים טובים לוקח זמן להיבנות.

מהי העלות של קידום אורגני?

העלות של קידום אורגני משתנה והיא מאוד תלויה בתחרותיות של מילות המפתח ובתחום העסק. בפועל, בעסקים ותחומים שבהם קיימת יותר תחרות, העלויות של מילות המפתח יקרות יותר (לעומת תחומים בהן בתחרות נמוכה יותר). בממוצע, המחיר בשוק נע בין 1500 ל-5000 ש"ח בחודש, אך מדובר בהשקעה משתלמת שבטווח הארוך גם מחזירה את ההוצאות וגם מגדילה את הרווחים.

דילוג לתוכן