7 פעולות הכי חשובות שכדאי לעשות לפני קידום חנות ווירטואלית באינטרנט
קידום חנות ווירטואלית
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב skype
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב facebook

קידום חנות ווירטואלית חשוב להצלחת העסק. לפני שאתם מתחילים לקדם את החנות שלכם באינטרנט, יש מספר פעולות חשובות שיש להכיר ולעשות כדי להתחיל ברגל ימין.

תוכן עניינים

איך מייצרים קטגוריות בחנות וירטואלית?

כדי למנוע מהגולשים להתאמץ כשהם מחפשים מוצרים בחנות האינטרנטית, חשוב לחלק מוצרים לקטגוריות. חלוקה לקטגוריות נערכת בצורה מסודרת ובהתאם לחוקים של נוקשים. חשוב ליצור התאמה בין שמות הקטגוריות לביטויי החיפוש בהם משתמשים הגולשים בגוגל כשהם מחפשים את המוצרים שלכם. התאמה זו חשובה במיוחד לקידום אורגני בגוגל, מאחר ושימוש בביטויים אלו עוזר להגדיל משמעותית את כמות הכניסות לאתר.

לדוגמא, אם ברשותכם חנות בגדים ואתם רוצים לעשות קטגוריה לשמלות, בחירת השם “שמלות” לקטגוריה היא בחירה פחות טובה, משום שהיא מאוד כללית ומהווה ביטוי שלרוב לא ישתמשו בו בתהליך חיפוש. לעומת זאת, שימוש בביטויים “שמלות נשים” או “שמלות לנערות” כקטגוריות היא החלטה הרבה יותר טובה, משום שהן ביטויים נפוצים יותר שבהם לקוחות פוטנציאליים משתמשים.

בכדי לעזור ללקוחות להתמצא באתר בקלות, מומלץ לעשות עד שתי רמות של קטגוריות. קטגוריית “אב” המלכדת מספר מסוים של קטגוריות ותת-קטגוריית “בן”. לדוגמא, קטגוריית “שמלות” המכילה את תת-הקטגוריות “שמלות נשים” ו”שמלות לנערות”.

במקרים נדירים אפשר לגדול לעוד רמה – אב>>בן>>נכד. אבל לא יותר מזה.

לאחר שאתם יודעים באלו קטגוריות להשתמש וכיצד לחלק אותן, כל שנותר לעשות הוא לראות אם הן נגישות גם במסך מחשב וגם במסך של מובייל. מאחר ומדובר במסכים בגדלים שונים, הם בדרך כלל דורשים נראות וחוויית משתמש מעט שונה. כתוצאה מכך, פעמים רבות מייצרים תפריטים נפרדים, כאשר אחד מותאם למסכי מחשב והאחר מותאם למסכי מובייל. רוב הפעמים, עיצוב תפריטים אינדיבידואליים לכל מסך היא בחירה מצוינת, משום שהיא מאפשרת ללקוחות להתנהל באתר בקלות מכל מסך.

איך לכתוב נכון שם של המוצר

שם המוצר היא כותרת של דף המוצר. כותרת עוזרת ללקוחות להבין מה אתם מוכרים, לכן חשוב שתהיה עניינית ופשוטה להבנה. כותרת טובה היא כותרת קצרה שהלקוח יכול לתפוס מהר בעין, ולכן היא לא אמורה להיות ארוכה יותר מ- 5 מילים.
חשוב שהכותרת תהיה תואמת לאופן שבו לקוחות נוטים לחפש את המוצרים שלכם. התאמת הכותרת לביטויי חיפוש באתר ובמיוחד בגוגל שופ תורמת לקידום אורגני איכותי וממוקד.

תיאור מוצר מובן ומפורט

תיאורי המוצר שלכם הם החלק שבו אתם יכולים לספר על המוצר שלכם ולשווק אותו.
קיימים שני סוגים של תיאורים:
תיאור קצר – שיווקי, קצר וקולע. מתאים בעיקר למוצרים מוכרים ואהובים.
תיאור ארוך – המפרט כמה שיותר מידע על המוצר כמו מידות, שנות אחריות, צבעים, יתרונות ושימושים, אופן הרכבה ועוד.

רוב העסקים כיום בוחרים לדבוק בתיאור השיווקי הקצר ולא משקיעים בתיאור הארוך. עם זאת, דווקא לתיאור הארוך יש השפעה חזקה יותר בסגירת העסקה.

תיאור שיווקי ארוך מעניק למוצר אמינות, עוזר ללקוחות “לצייר תמונה” של המוצר ולדמיין שהוא כבר שלהם, ומביא לקידום אורגני טוב יותר בגוגל. כתוצאה מכך כאשר אפשר לפרט על מוצר, כדאי ואף מומלץ להשקיע ולא לחסוך במילים.

תמונת מוצר

התמונות מהוות את המפגש הראשוני בין הלקוח לבין המוצר בפרט והחנות הווירטואלית שלכם בכלל. כתוצאה מכך, חשוב להקפיד ולשלב בחנות הווירטואלית שלכם שפע של תמונות יפות ואיכותיות בגדלים מחמיאים.

בחנות אינטרנטית קיימים שני סוגים של תמונות:
תמונות מוצר (פק שוטס) – המציגות את המוצר ואת האביזרים המשלימים שלו מפרופילים שונים.
תמונות אווירה – להמחשת אופן השימוש במוצר, המטרה שלו וההנאה שניתן להפיק ממנו.

בכדי להרשים את הלקוחות מהרגע הראשון שהם צופים במוצר שלכם, חשוב שבעמודי המוצר יהיו את שני הסוגים של התמונות.

קידום בגוגל שופינג

כיום, כל בעלים של חנות וירטואלית איכותית כבר יודעים שכדי להגדיל מכירות, כדאי להם לקדם את המוצרים שלהם בגוגל שופינג.
ועם זאת, אין זה מספיק רק לחבר בין החנות הווירטואלית לגוגל שופינג. בכדי לאפשר ללקוחות הנכונים לאתר את המוצרים שלכם בקלות דרך גוגל שופינג, חשוב שגם תבדקו באלו ביטויים ומילות מפתח הלקוחות משתמשים, כדי להגדיל את הסיכויים שימצאו דווקא את המוצרים שלכם.

לדוגמא, אם אתם מנסים למכור תיקים אין זה מספיק להוסיף מוצר ולקרוא לו רק “תיק” או “תיק מדהים!”, כי אלו הם ביטויים שהלקוחות ככל הנראה לא ישתמשו בהם כדי לחפש מוצר כזה. לעומת זאת, שימוש בביטויי מפתח כמו “תיק אדום גדול” היא בחירה מצוינת, שכן היא מתאימה גם ללקוחות שמחפשים תיקים אדומים וגם ללקוחות שמחפשים תיקים גדולים.

קידום מועדון הלקוחות

לאחרונה, נמצא כי ניהול מערך השיווק של מועדון הלקוחות שלכם עשוי להגדיל את הרווחים של החנות שלכם ב- 40%!
למרות זאת, כיום בעלי עסקים רבים מזלזלים בכוח של השקעה בקידום ספציפי של לקוחות קיימים, בפרט לקוחות הרשומים למועדון הלקוחות שלכם.

מועדון לקוחות כולל את כל הלקוחות הקיימים שלכם כלומר, את כל הלקוחות שקנו מכם לפחות פעם אחת בעבר. זהו לא סוד שהרבה יותר פשוט לגרום ללקוחות קיימים לשוב ולקנות מכם מאשר לגרום ללקוחות חדשים לקנות מכם, ולכן קידום ממוקד של מועדון הלקוחות הוא כה חיוני.

בכדי לקדם את הלקוחות הרשומים למועדון הלקוחות נכונה, כדאי ואף מומלץ לשלוח ניוזלטר אישי לרשימת התפוצה על בסיס קבוע, להקפיד לברך את הלקוחות בימי ההולדת והנישואין שלהם ולאתר דרכים יצירתיות להעניק להם יחס אישי, כמו איתור מוצר במבצע שיתכן ויאהבו בעקבות רכישות קודמות שלהם.

קידום ברשתות החברתיות

קידום ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם וטיק טוק הוא חיוני להצלחה של חנויות וירטואליות כיום. קיימות שתי שיטות עיקריות של קידום ברשתות החברתיות:

קידום אורגני – באמצעות פרסום של פוסטים, סטוריז וסרטונים בעמוד העסקי שלכם על בסיס קבוע. כאשר אתם נוכחים ברשתות החברתיות, אתם מעניקים ללקוחות קיימים ופוטנציאליים את ההזדמנות להכיר אתכם היטב, ומעניקים להם חוויית קנייה שדומה מאוד לחוויה שהם מקבלים כאשר הם נכנסים לחנות אמיתית.
כאשר הלקוחות מזדהים עם הערכים והמסרים המועברים בפוסטים, כמו גם עם השפה שבה הם מועברים, הסיכויים גבוהים שיזכרו אתכם לחיוב וגם יבחרו לקנות מכם כאשר הצורך יתעורר.

קידום ממומן – קידום ממומן היא שיטת שיווק בגוון שונה לחלוטין. המטרה של קידום ממומן היא לעודד את הלקוח לייצר פעולה מיידית, בין אם זה בזכות פרסום של מבצע משתלם, הצעה חינמית או פגישת היכרות. לדוגמא, אם אתם עורכים מבצע לקראת החגים כדאי לעשות קמפיין ממומן ברשתות החברתיות, בכדי ליידע את כל הלקוחות הרלוונטיים על כך ולהבטיח גדילה במכירות.

סיכום: פעולות חשובות לפני קידום חנות ווירטואלית באינטרנט

לפני שאתם מתחילים לעשות קידום לחנות הווירטואלית שלכם, יש כמה פעולות שחשוב לעשות כדי למצות את המיטב מתהליך השיווק.

 1. יוצרים קטגוריות מסודרות ומחלקים את המוצרים אליהן בהתאם – כדי שללקוחות יהיה פשוט להתמצא באתר ולמצוא בקלות את המוצרים שהם אוהבים.
 2. שמות של מוצרים חייבים להיות מובנים וכמה שיותר קרושים לצורות חיפוש.
 3. בונים תיאורי מוצר מנצחים ומפורטים – שעוזרים ללקוחות להבין מהו המוצר ולמה כדאי להם לקנות אותו.
 4. מתאימים תמונות מוצר – מבחינת גודל, נראות ובהירות. תמונות סימטריות ויפות משאירות על הלקוחות רושם חיובי, לכן חשוב להקפיד ולהעלות אותן כך שיתאימו למסגרת שקיימת באתר.
 5. מקדמים את החנות בפייסבוק ואינסטגרם – בונים עמודים עסקיים ומפרסמים פוסטים, סטוריז ותכנים נוספים בכדי להיחשף בפני לקוחות חדשים ולעורר בהם רגש לקנות מכם.
 6. קידום בגוגל שופינג – בכדי להגדיל את הסיכויים שהלקוחות יראו את המוצרים שלכם קודם, ויוכלו לקנות אותם במספר קליקים בלבד.
 7. בונים ומנהלים מועדות לקוחות כדי להגדיל רווחיות של החנות ולהקטין הוצאות פרסום.

במידה ותעשו את כל הפעולות הללו לפני שאתם מתחילים לקדם את החנות הווירטואלית שלכם, הלקוחות יוכלו לגלוש באתר שנוח להם וכיף להם לקנות ממנו. הם יתרשמו לטובה מחוויית הקנייה שקיבלו, ובזכות זאת ישובו אליכם גם בעתיד כשהצורך במוצרים שלכם מתעורר.

 

מילו פרטים לקבלת ייעוץ ללא תשלום

   

  מאמרים מומלצים נוספים

  תוכן עניינים

  להצעה משתלמת צור קשר
  אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם תוך שני ימי עסקים
  או התקשרו עכשיו:
  בקרו בדף הסטודיו שלנו