עקרונות שחשוב להכיר לפני הקמת חנות אינטרנטית

החלטתם להשתמש במרחב הבלתי מוגבל וחוצה מדינות שרשת האינטרנט מציעה ולהקים חנות אינטרנטית? מזל טוב. השלב החשוב הראשון הוא עצם ההחלטה, ונראה שהשלב הזה כבר מאחוריך. השלב הבא הוא לערוך היכרות עם העקרונות הבסיסיים שחשוב להכיר לפני הקמת חנות אינטרנטית.
חשבו על זה כך, האם הייתם ניגשים למשימה חשובה ומשמעותית ללא ידע והשכלה מקדימים? למשל, הרשמה לתואר שמאוד רציתם, רכישת רכב חדש או נסיעה לחופשה ארוכה. לקראת הגשמת יעדים משמעותיים וחשובים עלינו להיערך בהתאם ולהכיר את התחום שאנו מבקשים להיכנס אליו, במטרה לצמצם טעויות אפשריות ולמקסם את מידת ההצלחה. ובוודאי, כאשר מדובר על מקור פרנסה, חשוב שבעתיים להיערך עם הידע המתאים והמיומנויות הנדרשות מראש.
המאמר הזה מתאים לבעלי עסקים בתחילת דרכם, המעוניינים לקדם חנות אינטרנטית חדשה וחשוב להם שההוצאות סביב פתיחת החנות וקידומה יהיו מצומצמות ככל שניתן. הכוונה היא, כמובן, לחסוך עד כמה שניתן בהוצאות השיווק והפרסום של החנות. לפחות עד לנקודה שבה החנות תתבסס ותייצר הכנסות קבועות ויציבות.

תוכן עניינים

ידע הוא כוח, ובמקרה הזה כוח מתורגם לכסף

אז סיכמנו כי על מנת להצליח במשימה החשובה של הקמת חנות אינטרנטית, נדרשת השכלה מקדימה ויש חשיבות רבה להדרכה מקצועית מקדימה. ככל שתגיעו מוכנים יותר למשימה, כך תצליחו בה יותר. ובמילים אחרות, ככל שתכירו טוב יותר את תחום המכירות אונליין כך סביר שהחנות האינטרנטית שלכם תמכור יותר, תייצר קהל לקוחות חוזרים משמעותי ותוביל להמלצות טובות אשר יגדילו עוד יותר את מחזור המכירות שלכם.
אנחנו הולכים להצביע כאן על חמישה עקרונות חשובים ובסיסיים שיסיעו לך בהצלחת החנות.

 

לחץ/י כאן לקבלת ייעוץ ללא תשלום!

 

אחרי הקמת חנות אינטרנטית, שיווק זה הכל

העיקרון החשוב הראשון, הוא לבדוק דרכי שיווק לפני שמקימים חנות אינטרנטית. ללא שיווק איכותי ועדכני, האתר לא ימכור, וחבל. אפשרויות השיווק ברשת האינטרנט הן רבות וכוללות גם את הרשתות החברתיות וגם את מנועי החיפוש וחשוב להכיר אותן ולהתאימן לקהל היעד שלך. האם לקוחותיך הם חלק מקהילה צעירה ודינאמית המחפשת את הגאדג'טים הכי מגניבים ועדכניים לצעירים? במקרה כזה למשל, תפרסם ברשתות הטיק טוק והאינסטגרם בעיקר, שם ניתן להגדיר גם את טווח הגילים וגם את המרחב הגיאוגרפי ואת תחומי העניין של הקהל המדויק. לחילופין, אם קהל היעד שלך מאופיין בגיל מבוגר יותר המחפש פתרונות לתחומים מקצועיים שונים, עדיף יהיה לשווק ברשת הפייסבוק תוך הגדרת מאפייני הקהל המדויק, לעתים גם ב-לינקד אין ואף בטוויטר, שם נמצאים מובילי דעה ומשפיענים רבים. במקביל, תמיד חשוב לפרסם במנוע החיפוש הגדול והרחב בעולם, של גוגל, באמצעות הגדרת מילות חיפש מתאימות. ישנן קטגוריות שתשאפו להופיע בהן וכמה שיותר בקדמה. כלומר, בתוצאות הראשונות.
לסיכום העיקרון הראשון, על מנת לבצע שיווק חכם, קודם כל יש להגדיר את קהל היעד המדויק שלך. לאחר מכן יש לחשוב היכן קהל היעד הזה נמצא. במקומות שבהם קהל היעד שלך מבקר, שם תשאף לשווק באופן יעיל וחכם. רמת הדיוק היא קריטית ותשפיע מאוד על המכירות. הגדרת מילות חיפוש גם משמעותית וחשובה במקרה הזה ויש להשקיע בכך מחשבה מקדימה.

המוכר האוטומטי

זוכרים איך העולם נראה פעם? על מנת שיהיו בגדים נקיים, הכובשות יצאו אל הנהר ושפשפו את הבגדים על אבנים גדולות. אנשים סחבו מים בכדים גדולים על ראשיהם. וראו את חיינו היום, כמה פשוט ונוח וקל יותר. רבים מאיתנו משתמשים במכונות כביסה וייבוש ואף במדיחי כלים. אחרים הגדילו לעשות והכניסו לבתיהם את מכשירי הרובוט החכמים שמנקים את הרצפות. מעידן לעידן אנחנו לומדים לרתום את הטכנולוגיה לטובתנו על מנת שנוכל להשקיע מינימום מאמץ ולקבל מקסימום תוצאות.
חישבו כמה נפלא יכול היה להיות לו ידעתם לייצר פעולות אוטומטיות באתר האונליין שלכם, אשר מזמינים את הלקוחות הפוטנציאליים שלכם לצפות במוצרים המדויקים עבורם ולרכוש אותם בדחיפה של קופוני הנחה ושלל הטבות אחרות. כבר לא נדרשת נוכחות פיזית שלכם ומעקב אחר כל קונה וקונה. אתם לא חייבים להיות הכרוז ההוא בכניסה לדוכן. כעת, בהחלט יש ידע שמאפשר סיוע אוטומטי בעידוד מכירה.
הרעיון של המוכר האוטומטי הוא בדיוק כזה. לחשוב מראש ולייצר באופן יעיל וחכם אוטומציות ופעולות אשר מטרתן להגדיל את סל הקנייה של הלקוחות המבקרים באתר ולייצר קהל לקוחות חוזרים, כלומר מחזוריות של קנייה בחנות. המבקר בחן מוצר מסוים ולאחר מכן יצא ללא רכישה? מודעת רימרקטינג תחזיר אותו לאותו המוצר שאהב, והפעם תקפוץ לו גם הטבת הנחה מפתה. ואולי במקרה אפשר להקפיץ ברכה לחג או לרגל אירוע אחר ולהציע שם מגוון של מוצרים מתאימים, שנמצאים כעת במבצע חד פעמי ומוגבל בזמן? אפשר גם לשלוח קופון הנחה לקראת הקנייה הבאה. יש הרבה אפשרויות שכדאי להכיר ולהשתמש בהן, אשר יסייעו מאוד בהגדלת היקף המכירות וביצירת לקוחות חוזרים.

 

לחץ/י כאן לקבלת ייעוץ ללא תשלום!

 

הלקוח תמיד צודק

זוכרים את המשפט הזה? כל מערך מכירות חייב להיערך עם שירות לקוחות אמין, זמין, אחראי ואיכותי. הלקוחות חייבים לדעת שיש להם כתובת. במיוחד כאשר המטרה היא לייצר קהל לקוחות נאמן שיחזור לבצע קנייה נוספת וימליץ בפני מעגלי משפחה וחברים. על כן, אנחנו ממליצים לתכנן מראש את מערך שירות הלקוחות שלך. באילו ימים ושעות יהיה זמין, האם הפנייה תיעשה בכתב או בע"פ ובאילו תיבות דוא"ל, באילו מספרי טלפון, מי יעניק את המענה ובאיזו מסגרת זמן. חשוב גם להכין מראש מענה אוטומטי ראוי שמעניק ללקוחות את המידע החשוב הראשוני שעליהם לדעת עוד בטרם חזרת אליהם. דבר חשוב נוסף הוא ניהול ציפיות. ככל שתצליחו לתאם מראש ציפיות עם הלקוחות באמצעות טקסט מקדים מכירה וטקסט פוסט מכירה, כך ייטב. יש להשקיע מחשבה בנושאים האלה ואף להתייעץ לגבי הנוסחים עם מומחים היות ומדובר בנוסחים משפטיים.

היכן אופנתי לשווק? שם תהיו

זוכרים את לוחות המודעות המעוגלים בני ה-360 מעלות שעליהם נהגו לתלות מודעות לפני שניים ושלושה עשורים? לקראת הופעה, חנות חדשה נפתחה בשכונה, מורה פרטי ועוד. השאלה שעלינו לשאול את עצמנו בבואנו לקדם חנות אונליין היא היכן אופנתי לשווק היום. ובכן, בין המקומות שחשוב ואף קריטי שחנות האונליין שלכם תופיע בהם נמנים גוגל שופ ואינסטגרם שופ. אם תרצו, אלה הם הרחובות המרכזיים שבהם הלקוחות שלכם מסתובבים, וכמו בכל יריד חשוב, עליהם לייצר שם נוכחות ולבלוט באופן מיוחד על פני המתחרים שלכם בקטגוריה.

בעל הבית השתגע

זוכרים את הכרוז ההוא בכניסה לדוכנים בשווקים שצועק לתוך המגה-פון הישן: רק היום, רק היום, בעל הבית השתגע? אז נכון שאין לכם אפשרות לכרוז ללקוחות וזה גם ממש אנכרוניסטי, אבל להקפיץ להם שלל קופונים והנחות אתם בהחלט יכולים ואף מומלץ לעשות. המבצעים הם התומכים המרכזיים של המכירות באתר האונליין שלכם. התיידדו איתם. ותמיד יש הזדמנות וסיבה טובה להכריז על מבצעים. לקראת החגים, גם בארץ וגם בעולם, לקראת מועדים החשובים לקהל היעד שלכם, לקראת חילופי עונות, לקראת גמר המלאי וכל סיבה מקורית שתוכלו לחשוב עליה יכולה להיות סיבה לחגיגה. הלקוחות שלכם אוהבים חגיגות, אוהבים הזדמנויות ואוהבים לקבל הנחות. אז קדימה, תנו להם ליהנות. חלק ניכר ממטרת הקנייה היא הנאה.

מומלץ לקרוא: 15 פופ-אפים מומלצים לשיפור המכירות בחנות אינטרנטית

דילוג לתוכן