עיצוב חנות אינטרנטית טוב – הרבה יותר מעיצוב אתר יפה

האם אתר יפה יותר הוא גם אתר שעובד טוב, שמוכר טוב? הרבה אנשים מופתעים לגלות שאפשר לעצב אתר שנראה מדהים, אבל המכירות לא ממריאות. נסביר מה זה באמת עיצוב חנות אינטרנטית בצורה נכונה. נגלה למה האתר לא צריך להיות רק "יפה" או "מרשים" וגם איך ומתי אפשר לעצב אתר חסכוני יותר.

תוכן עניינים

עיצוב חנות אינטרנטית שמדבר לרגש זה נכון או לא נכון

בתהליך של בניית חנות אינטרנטית יש שלבים שהם מסודרים ומדעיים באופיים ויש גם שלבים יותר רגשיים. אפיון אתר מכירות שהוא השלב הראשון בפיתוח אתר מכירות מצוין חייב להתייחס להרבה דברים, בצורה מאוד מדעית. לעומת זאת, עיצוב אתר מכירות (כמו בעיצוב של הבית שלנו או המשרד), יש שם גם היבטים רגשיים. זה לא דבר נכון או לא נכון, אלא עובדה. העיצוב של החנות משפיע על התדמית שלנו ויכול להעביר מסר רגשי לגולשים ולקונים. אין עם זה בעיה וזה גם יכול להועיל, בתנאי שלוקחים בחשבון שיש עוד דברים חשובים. יש דברים בעיצוב שהם לא פחות חשובים ועליהם נדבר בהמשך.

באיזו דרך אפשר לעצב אתר עם חיסכון כספי

אפשר להשקיע המון כסף בבניית אתר אבל בניית אתר מכירות גם יכולה להתבצע במחיר מצחיק. יש יתרונות לעצב אתר מכירות בזול אבל יש גם חסרונות. תחילה, מה זאת אומרת עיצוב חנות אינטרנטית זול? עיצוב כזה מתבסס על תבנית מוכנה מראש. ישבו מעצבי חנויות ומתכנתים ובנו תבניות שאותם הם מוכרים במחיר מוזל. מחיר מוזל זאת אומרת כ-100 עד 150 דולר בדרך כלל, לעיצוב מוכן. לא רק הזנה מוצרים מוגדרת בצורה מסוימת אלא גם הרבה היבטים עיצוביים אחרים. הדרך השנייה שהיא כמובן הרבה יותר יקרה היא עיצוב של אתר מכירות אישי.

לחץ/י כאן לקבלת ייעוץ ללא תשלום!

מה המשמעויות של עיצוב אישי או תבנית

לפעמים ההחלטה בין עיצוב חנות אינטרנטית אישי לבין תבנית נובעת משיקול כלכלי פשוט. אם התקציב כרגע לא מאפשר הקמת חנות מעוצבת על פי הצרכים האישיים, אז זה מה שיש. אבל ישנם מצבים שבהם לאחר אפיון האתר, בהתייחס לסוג הלקוחות, לציפיות שלהם, לאופי המוצרים שרוצים למכור, ברור שנהיה חייבים לעצב אתר בצורה אישי, גם אם המחיר הוא ברמה אחרת. חשוב לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

  • תבנית מוכנה היא סטנדרטית ולא מותאמת באופן מיוחד לצרכים ספציפיים.
  • אם יש הרבה משמעות למיתוג, בדרך כלל תבנית מוכנה מראש לא תעבוד טוב.
  • בתבנית מוכנה מראש אפשרויות השינויים שניתן להכניס מאוד מוגבלות.
  • עיצוב אישי מאפשר אין ספור אפשרויות והתאמות מלאות.
  • אם אתם רוצים לקחת חלק יותר פעיל בעיצוב החנות על פי החזון שלכם, התשוקה שלכם, הכיוון שאתם מכתיבים, תבנית לרוב פחות תתאים (אלא אם מצאתם במקרה תבנית ש"יושבת בול" בטעם שלכם).
  • עיצוב אישי מאוד עוזר אם רוצים לפנות לקהל יעד ספציפי, עם דרישות, ציפיות או רצונות מיוחדים.

עיצוב חנות אינטרנטית וקהל היעד שלכם

במידה מסוימת, לסוג המוצרים שמוכרים באתר תהיה השפעה על העיצוב באתר. אבל עוד הרבה מעבר לזה, כדאי להתייחס לקהל היעד שלכם. ישנם עיצובים מסוימים שידברו מאוד לקהל יעד מסוג אחד ועלולים אפילו לעורר דחיה בקרב קהל יעד אחר. בעיצוב של אתר שמוכר לצעירים בוחרים אלמנטים שעלולים לבלבל או להקשות על קהל יעד מבוגר. מצד שני, עיצוב עם גופן מוגדל שחשוב לקהל מבוגר ייראה לא לעניין עבור גולשים צעירים. בנוסף, בעיצוב יש גם אלמנטים תרבותיים וגיאוגרפיים. עיצוב אתרי מכירות טובים שפונים לקהל ישראלי יהיה הרבה פעמים שונה מעיצוב שיתאים לקהלים בארצות הברית. עיצוב שונה יתאים לאתרי מכירות שפונים לקהל באירופה.

איך העיצוב יכול למכור יותר

בבניית אתר מכירות והשקתו, יש היבטים שפחות נוגעים ישירות בשיפור המכירות (כך למשל אחסון חנות אינטרנטית). אבל בשלב עיצוב האתר, יש הרבה דברים שישפיעו על ביצועי מכירות. אפשר להדגים כמה דברים בנושא זה:

  • מהיכן הרכישה – באפיון האתר, חשוב להגיע למסקנה האם מרבית הגולשים קונים במובייל או אולי דרך הדסקטופ. אתר מכירות מוטה מובייל צריך להיות מעוצב בהתאמה וכך ימכור טוב יותר. אגב, יש אנשים שגולשים במכשיר מסוים אבל מעדיפים לרכוש אחרת (למשל מרגישים בנוח לרכוש דרך המחשב הנייח, בבית).
  • עיצוב מותאם אפסייל – ניתן ורצוי להתייחס לעיצוב שמותאם לאפסייל. עיצובים שיציגו לדוגמא מוצרים משלימים ונלווים בצורה נכונה יאפשרו להגדיל את סל המכירות ללקוח.
  • עיצוב מותאם תהליך רכישה – עיצוב אתר טוב מתייחס כמובן גם לגולש ולרוכש. הוא מסייע לצלוח את תהליך הרכישה בצורה טובה וחלקה יותר. התייחסות לאסתטיקה בעיצוב וגם מתוך הבנה של צרכי לקוח ופסיכולוגיית צרכנים, תמכור בשבילכם הרבה יותר.

 

לחץ/י כאן לקבלת ייעוץ ללא תשלום!
דילוג לתוכן