מה לעשות ומה לא לעשות בקידום באינסטגרם

קידום באינסטגרם, זה עובד, זה לא עובד? אם יודעים מה לעשות, איך ליצור קהילה תוססת באינסטגרם ואילו טעויות אסור לעשות, התוצאות יכולות להיות נהדרות מעבר לכל מה שציפיתם. אפשר לקדם, אפשר לשווק, תוך פניה ישירה לעוקבים, בצורה ששום פלטפורמה אחרת (גם לא פייסבוק) יכולה להציע. למי זה מתאים, אילו תכנים ולמה חשובה חשיפה אישית: תקראו – תדעו.

למי מתאים קידום באינסטגרם

למי שמנהל חנות מקוונת, בהחלט ניתן לבצע קידום חנות באינסטגרם. אבל לא רק קידום של חנויות מקוונות יכול להתבצע בפלטפורמה הנהדרת הזאת. קידום באינסטגרם מתאים בראש ובראשונה לעסקים שנכנסים לקטגוריה (הגדולה בפני עצמה) של לייף סטייל. ולא מדובר רק בביוטי אלא בכל עסק שלמעשה מציע ללקוחותיו ערכים כמו קידום העצמי, יופי ואסתטי, בית ומשפחה, פנאי ואיכות חיים. לעסקים שפונים ללקוחות בצורה מתמשכת, זוהי הפלטפורמה הנכונה. כל עסק או נותן שירות שיכול להציע עצמו בצורה יצירתית ומעניינת, זה יכול לעבוד בצורה שמעל לכל דמיון.
וחשוב לנו לשבור מיתוס שכבר מזמן לא רלוונטי: קידום באינסטגרם זה כבר ממש לא רק לצעירים. פלטפורמת התמונות והסרטונים הזאת מדברת כיום לקהל יעד גדל והולך. אנשים צמאים להכיר את נותני השירות והעסקים בענף זה, שנתפסים כבעלי ערך ישיר ואישי. הנה דוגמא: הקשר האישי חשוב כל כך משום שאף אחד לא ירצה לגשת לניתוח פלסטי בלי להרגיש שהוא או היא מכירים ברמה מסוימת את הרופא, מבינים מה מניע אותו, רואים תמונות של לפני ואחרי, מתעדכנים בסטורי ובפיד באנקדוטות שמגלות להם המון, במבט מבפנים. הרבה נשים (וגם גברים) יעדיפו לקנות תכשיט ממעצבת מחוננת לא רק בגלל שהתכשיט יפה. אם העוקבים מתחברים למעצבת ברמה אישית ורגשית, הם יעקבו אחרי הפיד והסטורי שלה. כך העוקבים יוצרים קהילה וגם מביאים עוד עוקבים. ושיהיה ברור – קהילה באינסטגרם זו קהילה שרבים ממנה הם והן בעצם לקוחות קבועים ונאמנים.

קהילה אורגנית במקום קניית עוקבים

לא תמיד מה שנראה כמו קידום באינסטגרם בדרך הקלה באמת עובד בצורה שכזאת. קודם כל, כדי להצליח באמת לשווק באינסטגרם העסק צריך חשיפה, הרבה חשיפה ועדיף חשיפה אישית. אחרת, זה הופך לערוץ פרסום שגרתי שנחשב לפחות אמין על ידי הלקוחות. הכוח של הפלטפורמה הזאת הוא שהעסק עצמו יוצר בעצמו קהילה. וכשנוצרת קהילה, חברי הקהילה מרגישים חלק ממשהו גדול, זה לא רק ערוץ שיווקי אלא הרבה יותר מזה. זו הסיבה שאנו פחות ממליצים עם קניית עוקבים. קידום אורגני באינסטגרם זה ממש לא אותו דבר כמו קניית עוקבים. קהילה אמיתית תרגיש מהר מאוד אם כמות העוקבים לא הגיונית. אם יש המון עוקבים אבל רק מעט מגיבים, משתפים או פעילים, תחושת האמון יורדת ובסופו של דבר זה פשוט לא עובד. כדאי ליצור קהילה אורגנית, מומלץ להנגיש את עצמכם ואת העסק שלכם באמת. חשוב להעלות תכנים יפים, מקוריים ואיכותיים. זה עובד מעולה לצורך קידום חנות באינסטגרם ועובד לא פחות טוב גם עבור נותני שירות ללא חנות, בתחום הביוטי, לייף סטייל, פיתוח אישי והעצמה ועוד.

זהירות בוטים באינסטגרם

לא נתעסק כאן בכל הפן המוסרי שקשור עם בוטים וספאם באינטרנט, למרות שיש לנו המון מה לומר על כך. שימוש בניוזלטר, שעשוי לפעמים להיחשב לספאם, יכול להיות מוסרי, הגון ולהשיג תוצאות ולקוחות. אבל קידום באינסטגרם על ידי בוטים יכול להפוך לבעיה ממשית. בוטים זה בעצם פעילות אוטומטית שמיידעת את העוקבים ואחרים על כל מיני פידים ומסרים. פעילות בוטים יכולה להיראות לא תקינה על ידי הנהלת אינסטגרם. אם הם מזהים פעילות בוטים חריגה או פעילות לא ראויה אחרת, הם יכולים לחסום את חשבון האינסטגרם שלכם, בלי חוכמות. זה לא נראה נורא כל כך אם אין לכם כמעט פעילות, אבל זה גרוע אם היו לכם המון עוקבים וקהילה חזקה. חשבון שנסגר מוריד לטמיון המון עבודה והשקעה וגם המון פטנציאל. קחו את זה בחשבון לפני כל צעד שכזה. לכל הפחות, התייעצו בנושא עם איש דיגיטל שמתמחה בפעילות באינסטגרם.

איך עושים קידום באינסטגרם ללא עזרה

לכאורה, לא מאוד מסובך לפתוח חשבון אינסטגרם ולהתחיל לפעול בו ללא שום עזרה. אבל מה שיכול להיות טוב אם אתם צלמים חובבים שרוצים הכרה או דוגמנית או שחקן מתחילים, לא יהיה מועיל עבור עסק שרוצים קידום אורגני באינסטגרם בצורה טובה. כדי לקדם עסק באינסטגרם צריך להעלות תכנים בתדירות מרובה. צריך למצוא את הכוחות כל הזמן לחדש, כל הזמן להמציא את עצמכם מחדש. חייבים שלא לשעמם את העוקבים וחשוב לא פחות להנגיש את עצמכם לעוקבים. צריכים להיות מוכנים לחשיפה, אבל בצורה נכונה, מרגשת, יפה, נעימה, אף פעם לא מזיקה או לא אסתטית.
מי שיש לו חוש טבעי חזק לעיצוב, יוכל להגיע לתוצאות לא רעות. אבל מרבית בעלי העסקים יגלו שקשה מאוד להתמיד בזה. אפילו חשוב יותר, שיווק לא נכון באינסטגרם, עם תמונות שלא מסודרות נכון או עיצובים שלא מציגים אתכם בצורה הכי אסתטי יכולים להבריח לקוחות. זו הסיבה שעסקים שרוצים להביא תוצאות מהירות, טובות ובאמת יעילות נעזרות במומחה דיגיטל. כך מגיעים ליצירת תדמית מצוינת ותמורה להשקעה. אנשי פרסום שיודעים להקים חשבון לתחזק ולהכניס את התכנים הנכונים ושיפור המסרים.
שיתוף פעולה בין מומחה דיגיטל לבין בעל העסק חשוב מאוד, כי הכל צריך להיות אותנטי. אבל ניהול מקצועי ממקסם את היכולות המדהימות של פלטפורמת התמונות החזקה. הפלטפורמה הופכת לכלי שיווקי לעסקים שיש או אין להם אתר אינטרנט. זו פלטפורמה שהיא כלי שיווקי וקידומי לקהלי יעד מגוונים. שיווק שעוזר גם לבעלי עסקים שמנהלים חנות מקוונות או שרוצים להשיג לידים או טרפיק לאתר, לשיפור תוצאות עסקיות והרחבת מעגל הלקוחות.

דילוג לתוכן