מה זה ניהול אתרים נכון

מכירים את האמרה "אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני"? אז בעידן הדיגיטלי, האתר שלכם זה "הרושם הראשוני" שאתם עושים על הלקוח פוטנציאלי שלכם, ואם האתר של העסק אינו מרשים ובעל פעילות תקינה, קהלי היעד שלכם פשוט יעברו לאתר העסק המתחרה. נשמע מוגזם? אז שימו את עצמכם בנעליהם ותחשבו מה אתם הייתם עושים אם הייתם נכנסים לאתר של עסק שהיה פועל בצורה איטית, מלא בשגיאות, ומעוצב בצורה חובבנית. עניתם לעצמכם על השאלה? מצוין. אז עכשיו הגיע הזמן להבין מה זה ניהול אתר, מדוע זה חשוב לבחור בחברה מקצועית ומומלצת לניהול אתרים עבור העסק שלכם, ומהם האלמנטים שחשוב לשים אליהם לב.

תוכן עניינים

מה המשמעות של ניהול אתרים?

ניהול אתרים זו תחזוקה שוטפת של האתר שפועלת במטרה כדי להבטיח שהאתר מעודכן, ופועל בצורה תקינה ומקצועית בכל עת. האופרציה כוללת אבטחה כנגד פריצות ובאגים, פיתוח ארוך טווח של האתר, עדכוני אבטחה, גיבויים, אופרציה תפעולית כללית, וכדומה. מדובר בפעילות סביב השעון שדורשת תשומת לב לפרטים, ידע מקצועי בניהול אתרים, והבנה טכנית מעמיקה, והשילוב של כלל הפעולות מהווה את ה"תשתית" של פעילות האתר שלכם. מעבר לכך, על ידי תחזוקה נכונה ומקצועית של האתר, המבקרים באתר שלך יוכלו ליהנות מחוויה מקוונת תקינה, ויוכלו לנווט את עצמם, פקטור שהוא קריטי באתר של עסק, ובמיוחד בחנות מקוונת.

מה כולל ניהול אתרים, ומהו תפקידו של מנהל האתר?

ניהול אתרים סובב סביב מגוון היבטים ותחומים הכוללים עיצוב ופיתוח אתרים, תחזוקה שוטפת של האתר ותכנים, ועדכונים שונים וקבועים כדי להבטיח שהאתר תואם את המטרות והיעדים של העסק. בפועל, תפקידו של מנהל האתר:

 • בניית אתר פונקציונלי וקל לשימוש.
 • מיטוב מהירויות טעינה והקיבולת.
 • בדיקת תקינות של הדפדפנים ומערכות הפעלה במכשירים שונים.
 • מעקב קבוע אחר פעילות תקינה של האתר, כולל אחסון אתר וטיפול מידי במידה ויש תקלה!
 • טיפול בבעיות בשרתים.
 • אבטחת האתר על ידי הגדרת חומות אש, אנטי ספאם, ועדכוני אבטחה.
 • הגנה נגד פריצות ווירוסים.
 • גיבוי המידע של האתר ושחזור האתר.
 • ניפוי באגים וטיפול בלינקים שבורים ושגיאות.
 • יישום פרוטוקולי האבטחה SSl (Secure Sockets Layer)

איזה גיבויים יש לבצע ומתי?

ובכן, קיים הבדל משמעותי בין גיבוי לאתר תדמית לבין גיבוי לחנות אינטרנטית. לאתר תדמית, שאינו דורש הרבה שינויי תוכן, מספיק לבצע גיבוי שבועי. לעומת זאת, כאשר מדובר בחנות מקוונת חשוב ביותר לבצע גיבוי לפחות פעם ביום. כמו כן, יש ליצור עותקי מפתח לאתר ומומלץ לעשות זאת כל חודש. מדובר בעותקים מיוחדים של האתר ששומרים למקרים עתידיים שבהם רוצים לבדוק איך האתר נראה לפני כמה חודשים.

מדוע חשוב לדאוג לעדכון שוטף של תוספים ומערכות אבטחה באתרי וורדפרס?

הסיבה לכך היא פשוטה. כיוון שאתרי וורדפרס מקפידים להישאר מסונכרנים עם החידושים הטכנולוגיים האחרונים, הם כל הזמן מציעים עדכוני באגים והוספת תכונות חדשות, ואם לא נדאג לעדכן את האתר אנו עלולים גם לסכן את אבטחת האתר וגם להחמיץ את התכונות חדשות המוצעות לנו. חשוב מכך, לא מעט פריצות נעשו בעקבות עדכוני אתר שלא נעשו בזמן.

איך תבחרו בסוג האחסון לאתר?

לסוג האחסון של האתר יש חשיבות רבה ולכן מאוד חשוב לבחור בסוג האחסון המתאים. לכן ראשית יש להבין אם לאתר נדרש אחסון אישי (VPS) או אחסון משותף, כאשר לחנויות מקוונות מומלץ להשתמש בשרת VPS כיוון שהוא מבטיח את מהירות האתר ופעילות יציבה. כמו כן, יש לקחת בחשבון את מאפייני השרת ודרישותיו כגון דפוסי גישה, זמן אחזור, תפוקה, גודל הקובץ, גודל מטמון, סוג שיתוף, וכן הלאה.

מהי העלות של תחזוקת אתר?

העלות של תחזוקת האתר משתנה בהתאם לפקטורים שונים, כגון, באיזה סוג אתר מדובר, (תדמית או חנות מקוונת), כמות תוספים, מורכבות הפיתוח, גודל האתר, וכדומה.

איך תבחרו בחברה לניהול אתרים?

אם החלטתם להיעזר בחברה לניהול אתרים, שיקולי היסוד שלכם צריכים להיות טמונים בניסיון מוכח, אמינות ושקיפות, ובמקצועיות נטולת דופי. חברת עדן, שמספקת את שירותיה לאלפי לקוחות בכל הארץ, וביניהם כמה וכמה מהחברות הגדולות והמוכרות בישראל, הינה נחשבת לחברה המובילה בארץ להקמה וקידום חנויות אינטרנטיות. מדוע? בזכות המומחיות רבת השנים של צוות החברה, ההתאמה האישית שהם עושים עבור לכל לקוח בהתאם לצרכיו ותקציבו, והאמינות הגבוהה שמהווה את הליבה של החברה. מעבר לכך, חברת עדן מקפידה שהאתר שלכם יפעל 24/7 ועובדת עם מגוון רחב של לקוחות, מחנויות עם אלפי מוצרים וחנויות בוטיק קטנות, ועד ולקוחות המעוניינים לקדם מוצרים בודדים, כאשר כל לקוח מקבל את מלוא תשומת הלב ואת השירות הטוב ביותר.

 

לבדיקת אתר ללא תשלום

   

  דילוג לתוכן