איך להכפיל מכירות באתר בעזרת ניהול מועדון לקוחות נכון

ניהול מועדון לקוחות איננו מושג חדש בשיווק. אבל הרבה בעלי חנויות מקוונות לא משתמשים מספיק בכלי הזה. בעלי עסקים באינטרנט לפעמים חושבים שמועדון כזה רלוונטי בעיקר עבור חנויות שלא פועלות אונליין. חשיבה כזאת היא קצת מיושנת ולמעשה, בעזרת ניהול מועדון לקוחות אפשר לשפר את מכירות האתר בצורה מרשימה מאוד. אנחנו מדברים על הכפלה של המכירות ואפילו יותרת מזה, בתוך טווח זמן לא ארוך.

פרסום זה טוב, אבל לא מספיק בפניה ללקוחות קיימים

יש הרבה מאוד דרכים לשפר קידום חנות באינטרנט. בין היתר ניתן לשפר את הקידום באמצעים אורגניים וכמובן בעזרת קידום ממומן. אלה דרכים טובות, אלה דרכים יעילות, אבל פרסום טוב זה לא מספיק. קידום חנות וירטואלית יכול להביא לקוחות חדשים אבל הוא לא מיועד בצורה מיוחדת להגדיל את נפח המכירות ללקוחות קיימים. ניהול מועדון לקוחות משיג תוצאה חשובה מאוד, מפני שהוא מעמיק את הפעילות מול לקוחות שכבר מכירים את האתר שלכם ואת החנות שלכם. לקוח שמכיר את האתר שלכם בעצם כבר העדיף אתכם בעבר, על פני חנויות אחרות. לכן מדובר בהזדמנות שיווקית שתשפר את היעילות העסקית והרווח של החנות, במאמץ מינימלי.

מה אומרת האנליטיקה על ניהול מועדון לקוחות

הצלחה של קידום חנות באינטרנט זה דבר מדיד. מה שיפה בחנויות מקוונות זה שאפשר בקלות לבדוק את נתוני המכירות בכל רגע שרוצים. אפשר לבדוק כמה אנשים ביקרו בחנות אתמול או בחודש הקודם. אפשר לבדוק כמה רכישות ביצעו בחודש מסוים, מהו ממוצע המכירות ליום בחודש רצוי או בכל תקופה אחרת. בעזרת אנליטקה אנו יכולים לראות בצורה מאוד ברורה גם מהי התועלת של ניהול מועדון לקוחות בצורה אפקטיבית.

מהרבה מאוד אתרים שאנו מלווים, אספנו נתונים ובדקנו קניות חוזרות, התמונה הייתה אחידה. ניתוח הנתונים מגלה באופן מובהק ומתמשך שלאחר שמשלבים מועדון לקוחות באתר המכירות, השיפור הוא מתמיד. פעמים רבות, בעזרת פניה ללקוחות קודמים, כבר לאחר שבועיים או חודש אפשר לזהות קפיצה במכירות. הקפיצה מתבטאת בכל המדדים, מספר הקניות בחודש, ההכנסות נטו בחודש, הכנסות ליום וכו'.

דוגמא: חנות מזון מסוימת שהתחלנו בעדן לקדם אותה, שיפרה את המכירות בתוך פחות משלושה חודשים בצורה ראויה לציון. 6864 ₪ היו המכירות בתחילה עם 44 הזמנות לחודש. בתוך חודשיים החנות הגיעה למכירות של 10,800 ₪ ב-20 ימים בלבד! כמות ההזמנות קפצה ליותר מ-180 כך שאפשר להתרשם מכך שרואים תוצאות ברורות.

האם ניהול מועדון לקוחות זה מסובך

מגוון רחב של כלים דיגיטליים מאפשר לנהל מועדון יעיל, כחלק מפעולות של ניהול מועדון לקוחות, בצורה טובה ולא מסובכת מדי. מה שצריך להבין זה שעל ידי מעקב מתמיד אחר נתוני הקניות והאנליטיקה (ולא רק גובה ההכנסות), אפשר להסיק את המסקנות מהמידע. אחר כך אפשר לנקוט צעדים שונים וכל הזמן לבדוק את היעילות.

לדוגמא, ללקוחות קודמים ניתן לשלוח הודעות לנייד. בהודעות מודים ללקוח על הקניה ומזמינים אותו, לאחר שנהנה מהמוצר, להיכנס לקישור לרכישה נוספת. דוגמא אחרת, היא שליחת ניוזלטר. בחלק מהעסקים, הלקוחות הם בעצם קהילה שחובבת תחום מסוים. לדוגמא, קידום חנות וירטואלית שמוכרת תוספי תזונה לספורטאים יכול להתבסס על קהילת חובבי ספורט. ניוזלטר עם חדשות בנושאי ספורט, כושר, בריאות ואיכות חיים, יזכה לעניין רב. הניוזלטר גם משמש לקידום מטרות שיווקית. לחברי מועדון הלקוחות וללקוחות קבועים מאוד אפקטיבי להציע מבצעים מיוחדים. קופונים ללקוחות לקניה הבאה, לדוגמא, הופכים כל רכישה למנוף לרכישות נוספות.

חשוב לקרוא:

ניהול נכון של מועדון לקוחות
מה חשוב לדעת לפני שמשיקים חנות באינטרנט
עיצוב והקמה חנויות אינטרנטיות

דילוג לתוכן