כיצד לקדם את העסק בגוגל?

הצורך האנושי במידע, תשובות, ושאילת שאלות זה בדיוק הדבר שהפך את חברת גוגל למעצמה שהיא היום, ואת מנוע החיפוש שלהם למוביל ביותר בעולם עם נתח שוק של 92.47 אחוזים. עם מספר משתמשים העומד על כ- 4.72 מיליארד איש מסביב לעולם אין זה פלא שבין ערוצי השיווק הקיימים, קידום עסקים בגוגל זה אחד מכלי שיווק החשובים ביותר לעסק.
מעבר לכך, בעוד שכל עסק שואף להיות ממוקם גבוה בתוצאות במנוע החיפוש, לא רק שגוגל מייצרת את הטראפיק הכי איכותי והכי רלוונטי לעסק, היא גם עושה זאת בעלות הנמוכה והמשתלמת ביותר .לכן, קידום העסק באמצעות גוגל זה לא רק חשוב לעסק שלכם, אלא הכרחי להצלחתו.

תוכן עניינים

כיצד מקדמים עסק בגוגל ומהם הדברים שחשוב לדעת?

ראשית, איכות התוכן. אם בעבר מאמרי SEO (Search Engine Optimization) שנכתבו עם דגש על מילות המפתח הנכונות, ופחות על איכות התוכן עצמו הספיקו למנוע החיפוש של גוגל, כיום כבר אין כך הדבר. נהפכו. כיום גוגל משנה את האלגוריתם שלה ודורשת תכני שיווק איכותיים. כלומר, כדי שקידום בגוגל יפיק עבורכם תוצאות יעילות, יש להשקיע בכתיבת תכנים מעניינים תוך שילוב מילות המפתח הנכונות, חלוקת טקסט נכונה ושימוש בתת קטגוריות, והכי חשוב? שהתוכן ייתן מענה ממוקד לגולשים ובהתאם לשאלותיהם.

מהי העלות של קידום אורגני בגוגל?

כשמדובר בעלויות של קידום אורגני, המחירים משתנים בהתאם למילות המפתח. ככל שיותר עסקים מתחרים על המקום הראשון של תוצאות החיפוש, הביקוש של מילות המפתח עולה, וכך גם העלות שלהן ושל עלות הקידום. למעשה, בתחומים עסקיים שבהם קיימת יותר תחרות, הביקוש למילות הקידום הרלוונטיות גבוה יותר באופן משמעותי, מה שמייקר את העלות שלהן ביחס למילות מפתח של תחומים אחרים. יחד עם זאת, גם בתחומים תחרותיים אלו ניתן למצוא מילות קידום בעלויות נמוכות שיביאו טראפיק איכותי לאתר. כך או כך, הדבר הכי חשוב בקידום זה קודם כל בחירה נכונה וממוקדת של מילות המפתח. מה שמוביל אותנו אל הנושא החשוב הבא.

מהם המרכיבים של הקידום?

ביצוע מחקר מילות מפתח – למחקר מילות המפתח יש תפקיד עצום ביעילות הקידום. המטרה היא לאתר את השאלות המדויקות ואת המילים שקהלי היעד שלכם עלולים להקליד במנוע החיפוש של גוגל. אי דיוק בבחירת המילים עלול לגרום לאיבוד הרלוונטיות במנוע החיפוש ולקידום בקרב קהלים שאינם מתעניינים בעסק שלכם. אז ביצעתם מחקר מילות מפתח יסודי? עכשיו עליכם לבנות תוכנית מאמרים איכותיים בשילוב מילות המפתח ולעלות אותם בעמוד הראשי של אתר העסק.
מאמרים שיווקיים באתר העסק שלכם – אז כפי שציינו קודם, לקידום איכותי ולתכנים איכותיים יש השפעה רבה על הקידום אך על כמה וכמה כאשר מדובר בתכנים שמועלים באתר שלכם. כאשר מדובר בתכני האתר זהו קריטי להשקיע בתוכן שיווקי איכותי, שמרחיב ומסביר על העסק שלכם ונותן תוכן מועיל וערך נוסף לגולשים שנכנסו לאתר שלכם.
מאמרים שיווקיים במקומות חיצוניים – השלב הבא הוא לעלות תכנים באתרי לווין (אתרים משניים שנועדו לתמוך באתרים ראשיים דרך קישורים לאתר שלכם). אממה, בניגוד לתכני האתר שלכם, באתרים חיצוניים ניתן להוריד במעט את האיכות של התוכן מבלי שזאת יזיק לקידום. ועדיין חשוב לבהיר, אין להמעיט באיכות של התכנים המועלים באתרי הלווין ויש להקפיד על תכנים איכותיים. בסופו של יום, המוניטין שלכם כעסק הולך יד ביד עם התכנים שאתם מעלים וחשוב להבין את ההשפעה שלהם על הגולשים, ובעיקר על הרושם שאתם מייצרים.
מעקב קבוע אחר אחוז ההקלקות CTR – אז למרות שזה נהדר להיות ממוקם ראשון בתוצאות מנוע החיפוש, זה לא באמת יעיל אם אין טראפיק והגולשים לא מקליקים ונכנסים לאתר. במקרה כזה, כנראה שיש בעיה עם התוכן. ייתכן שהכותרת לא מספיק אטרקטיבית לקהל הגולשים, או שהתיאור אינו מובן או מזמין. דבר אחד הוא הכרחי וזה לעקוב אחר נתוני ההקלקה ולבצע שינויים בהתאם, אחרת כל הקידום שלכם הוא לשווא.
מדד זמן השהייה בעמוד המאמר- כניסה למאמר זה צעד משמעותי אך הוא אינו מספיק אם לאחר כמה שניות הגולש מאבד עניין ומחליט לצאת מהעמוד. תופעה חוזרת זו מעידה על כך שהמאמר אינו איכותי מספיק ואינו יוצר עניין אצל קהלי היעד שלכם. לכן, יש לבדוק בעקביות את זמני השהייה של הגולשים בעמוד המאמר, להסיק מסקנות, ולשנות ולשפר את התוכן עד שמדד זמני השהייה יראו שיפור חיובי ויציב.

לקבלת ייעוץ ללא תשלום

    דילוג לתוכן