אם נדמה שגוגל הפכה למילה נרדפת לאינטרנט ובפרט למנועי החיפוש, חשוב שתדעו שזה לא נכון בכל מצב. אם שיווק לרוסיה או בכלל, לקהל דוברי רוסית, זה משהו שיכול להתאים לכם, אתם במקום הנכון. כעת אתם צריכים לדעת מה זה בדיוק YANDEX, איך זה עובד ומהי המשמעות עבורכם.

product page-14
product page-15
מה זה YANDEX

כדי להבין באופן הקל והאינטואיטיבי ביותר מה זה בעצם YANDEX-ינדקס אפשר לומר שזה מעין גוגל לדוברי הרוסית. אבל ינדקס זה לא בדיוק גוגל ויש הבדלים די גדולים שגם עליהם נעמוד מיד. זהו דפדפן שהוא גם מערכת חיפוש ברוסיה.

זו מערכת חיפוש שמחזיקה נתח עצום מהענף הכביר שנקרא לו פרסום ברוסיה וכדי להבין עד כמה זה גדול, קחו בחשבון את הדבר הבא: ברוסיה YANDEX יותר פופולרית מגוגל. קשה להאמין? זו עובדה מוכחת.

למי זה מתאים?

מכיוון שאנו חיים בעולם גלובלי וגם בארץ ישנם משווקים ובעלי עסקים או נותני שירותים שפונים לקהל יעד רוסי, ינדקס יכול להיות רלוונטי מאוד גם עבורכם. יש לעניין הזה משמעות גם כאן, לאנשים שחיים בארץ – בעלי עסקים שהם עולים חדשים או וותיקים וגם ישראלים מלידה, שלא מכירים מילה ברוסית אבל רוצים למכור יותר. שיווק לרוסיה משמעו פניה לקהל יעד עצום בגודלו, קהל יעד שכולל גם אנשים משכילים וגם אנשים פשוטים.

פרסום ברוסיה בצורה אפקטיבית מתאים לכל עסק שקהל דוברי הרוסית מעניין אותו, לכל עסק שרוצה לצמוח ולא רוצה להישאר במקום. חשוב מאוד לדעת כי שיווק לרוסיה באמצעות ינדקס מתאים מאוד לכל מי שרוצה כי תוצאות החיפוש תופענה במגוון מערכות שונות של דוברי רוסית. זה יותר מאשר פלטפורמה אחת והגישה תהיה מותאמת עסק, מותאמת חיפוש ומותאמת לקוח.

איך זה עובד?

למרות שברמות מסוימות Yandex לכאורה דומה לגוגל, ברמות אחרות הוא בכל זאת גם מאוד שונה. הקידום דורש כמובן ידע ברוסית אבל גם מיומנויות נוספות מעבר לכך. מקדמי ינדקס צריכים לשלוט היטב ולעומק באלגוריתם השונה מהאופן שבו פועל האלגוריתם של גוגל. יש כמובן דגש על ביטויים אבל גם שוני מהותי מגוגל, כאשר יש דרישה למשל לכתיבה נכונה. עדן – שיווק וקידום עסקים באינטרנט יודעים למנף את הפלטפורמות השונות לכדי פרסום ממוקד למגוון עסקים. לצד התמחות בפרסום לשוק המקומי בארץ, מתמחים גם בקידום מעבר לים. פרסום ברוסיה זה דבר שמדבר אליכם? מנפו את החזון ועשו שימוש בטכנולוגיה שתקרב אליכם עוד לקוחות לפוטנציאל שחבל לפספס.
דילוג לתוכן