מה אתם יודעים על יוטיוב? ככל הנראה אתם יודעים שזה ערוץ שבו ניתן לצפות במגוון תכנים. אבל כדאי לדעת יותר לעומק מה זה באמת Youtube. כדאי גם לדעת למי זה מתאים, איך זה עובד וכיצד הופכים את זה לערוץ שיווקי וקידומי ראשון במעלה. פרסום ביוטיוב – וזה יותר פשוט מכפי שחשבתם.

product page-14
product page-15
מה זה יוטיוב

יוטיוב נוסדה בשנת 2005 וכמעט מתחילת דרכה קלטו אותה הבכירים של גוגל. כמעט מיד הם הבינו כי מדובר במהפכה. במהרה גוגל קנתה את יוטיוב שהפכה למעשה למערכת של גוגל לכל דבר ועניין. יוטיוב איננה רק ערוץ שידור להעברת תכנים אלא גם רשת חברתית מבוססת וידאו.

את הסרטונים ניתן בקלות לשתף, להעביר הלאה, להטמיע בתוך אתרים. אפשר לומר כי בשלב זה, לאור ריבוי התכנים האיכותיים, מדובר בקולנוע מקצועי מבוסס אינטרנט. זהו כלי להפצת מידע, להעברת מסרים, ליצירת אינטראקציה וגם פתרון שיכול לסייע לקידום אתרים ועסקים (וגם רעיונות). קידום וידאו ביוטיוב יהיה יעיל מאוד כאשר הוא נעשה נכון.

למי זה מתאים?

די ברור מאליו כי יוטיוב זה מתאים למי שמחפש תכנים לצפייה אבל מה שכדאי להדגיש זה כי Youtube מתאים גם מטעמים שיווקיים ומסחריים. גם ללא שום צורך בעלויות הפקה משמעותיות, ניתן למשל להפיק סרטי תדמית. פרסום ביוטיוב אפשר להפנות לקהל הרחב ואפשר להפנות אותו גם לקהל יעד מצומצם כגון משקיעים. מכיוון שניתן לשלוח סרטונים במסנג'ר בווטאפ ובדרכים נוספות, הגמישות רבה מאוד. יוטיוב מתאימה מאוד גם לעסקים שרוצים להעביר דוגמאות של עבודות ללקוחות והיא גם מאפשרת באופן ישיר לקדם את העסק, כל עסק, בתוצאות החיפוש במנועי החיפוש.

איך זה עובד?

בשביל להעלות תכנים ליו טיוב לא צריכים שום ידע מורכב בתכנות, לא צריכים לדעת קוד ולא צריכים לעבוד קשה. כל תוכן מצולם אפשר להעלות לרשת החברתית הזאת בין רגע ובקלות רבה אפשר גם לשתף. ניתן ליצור רשימת של תכנים ולאגד אותם לערוץ ועוד מגוון רחב של פעולות.
אבל אם אתם שואלים איך עובד קידום וידאו ביוטיוב, התשובה קצת יותר מורכבת. תוצאות הווידאו מופיעות בתוצאות החיפוש. והכלל של Youtube הוא כזה, ככל שצופים בווידאו יותר, כלומר כשהוא יותר פופולרי, הוא יופיע יותר בתוצאות החיפוש (במקום טוב יותר). כדי להפיק את מקסימום התועלת, כדי שבאמת פרסום ביוטיוב יעבוד בשבילכם באופן מקסימלי, חשוב להיעזר באיש מקצוע שבמבין בכך.
כיצד תוכלו לרתום את העובדה כי וידאו מותאם גם למובייל ייקח אתכם גבוה? כיצד תוכלו למקסם קידום וידאו ביוטיוב, ולקדם גם רשימה או פלייליסט? אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהכיר מומחים לקידום ביוטיוב ובכל הפלטפורמות.
דילוג לתוכן