הדרך הנכונה לקידום חנות באינטרנט: כיצד מתחילים?

בעוד שעולם העסקים תמיד היווה זירה תחרותית, מחושבת, וקשוחה, המרחב הדיגיטלי רק העצים את זאת באופן מטאורי ו"דרש" מבעלי החנויות/העסקים/השירותים המקוונים לעלות את הרף בקידום העסק. עממה, מרוב מבחר של אפשרויות קידום והרצון העז להגדיל מכירות ואת מעגל הלקוחות, נוצר מצב שבו בעלי חנויות משקיעים כספים רבים בשיטות קידום שונות שאינן מועילות או מתאימות לסוג החנות. וחמור מכך, שמובילות להוצאות הגדולות יותר מכמות הרווחים. ובכן, בעזרת תכנון קמפיינים מקצועי ומדויק, לא רק שניתן למנוע את ההוצאות המיותרות, אלא גם ניתן להוביל את העסק לצמיחה קבועה ולשגשוג פיננסי. אך כיצד עושים זאת? בואו נרחיב.

תוכן עניינים

מהו תכנון קמפיין ומהם השלבים הנכונים לבנייתו?

נתחיל ונאמר שתכנון קמפיינים אינו עוסק רק בקמפיין שיווקי, אלא בקשת רחבה של ערוצי שיווק ופלטפורמות דיגיטליות שונות שדרכן ניתן לקדם את החנות באופן משמעותי. ולמרות זאת, אחת הטעויות הנפוצות שנעשות בקרב בעלי חנויות אונליין, זו ההנחה שפרסום החנות שלהם בשלל הערוצים, ללא תכנון אסטרטגי או מיקוד יניבו עבורם תוצאות ויקדמו את העסק, מה שגורם לבזבוז הוצאות וללא תועלת.
אז מהם השלבים הנכונים בתכנון קמפיין? ראשית, יש להכיר את החסרונות והיתרונות של כל ערוץ שיווקי, ולקחת אותם בחשבון בבניית התוכנית. בשלבים הבאים, יש להגדיר את מטרת הקמפיין, לזהות את קהלי היעד, ולבחון את העלויות השונות והפרטניות של כלי הקידום (כגון העלות של הקלקה, המרה, חשיפה, קליפים וכו'). אך ורק לאחר השלבים הללו, יהיה ניתן יהיה להעריך את התקציב שברצונכם להקצות לקמפיין בצורה מדויקת יותר ולהחליט כיצד לפזר ולהשקיע אותם בתבונה בכלי הקידום השונים.
כמובן שגם לתכנים שלכם יש תפקיד אינטגרלי בהצלחת הקמפיין, וחשוב לייצר תוכן איכותי וממוקד הפונה לקהלי היעד שלכם. כמו כן, זה הכרחי לעקוב באופן יומיומי אחר כלי המדידה השונים ולבחון את הנתונים האנליטיים, גם כדי לבחון את הצלחת הקמפיין והאם יש תנודה חיובית, אך גם כדי לזהות חריגות מהתקציב.

מהו קידום בגוגל?

קידום בגוגל הוא אחד מכלי הקידום המובילים והחשובים ביותר לחנויות מקוונות. כמו כן, לקידום בגוגל יש שתי אפשרויות קידום: ממומן ואורגני, כאשר קיים הבדל גדול בין השניים שחשוב להבין.
קידום ממומן בגוגל הוא אומנם מאוד יעיל בהצגת אתר החנות בראש תוצאות החיפוש, ובפרסום הקמפיין בתפוצה רחבה ובתדירות גבוהה יותר, אך הוא מאוד יקר ובעל עלויות המרה גבוהות, מה שפוגע לבעל החנות ברווחים ובמיוחד אם הוא בעל חנות חדשה. לעומת זאת, עבור עסקים וותיקים מצליחים שיכולים להרשות לעצמם תקציבים גבוהים, מדובר בכלי קידום מוצלח במיוחד שמבליט את החנות מעל פני המתחרים.
קידום אורגני בגוגל המוכר גם כ-SEO (Search Engine Optimization) הוא כלי שיווקי נהדר וחשוב לחנויות ועסקים מקוונים, כאשר החיסרון העיקרי שלו זה שהוא לוקח זמן. בניגוד לקידום ממומן שפועל מיידית ומבוסס על תשלום, הקידום האורגני מבוסס על מילות מפתח, חווית משתמש, מחקר, אופטימיזציה, תכנים איכותיים, ואלגוריתמים שמעניקים חשיפה על פי פרמטרים שהוגדרו מראש ובהתאם לקהלי היעד.

האם מומלץ להשתמש בגוגל שופ?

ובכן, בעוד שגוגל שופ הוא אכן כלי קידום יעיל, התחרות במרחב שלו היא גדולה במיוחד, מה שיכול להזיק למכירות. כלומר, גולשים רבים משתמשים בגוגל שופ כדי למצוא מוצרים במחירים הכי משתלמים, ויש בפניהם מבחר עצום של חנויות היושבות על אותה רובריקה. לכן אם המוצרים בחנות שלכם אינם ייחודיים ובעלות גבוהה יותר ולו בקצת מהמתחרים, כנראה שהלקוחות יבחרו בחנות שמציעה את אותם מוצרים ובעלות משתלמת יותר, לתשומת ליבכם. כמו כן, אם החלטתם להשתמש בגוגל שופ, אז בדיוק כמו בקידום האורגני של גוגל, לנוסח הכותרות של המוצרים יש השפעה עצומה על החיפוש, וחשוב להתאים את הכותרות ואת התוכן באופן מדויק לאופן שבו הגולשים וקהלי היעד שלכם מבצעים חיפוש.

ומה לגבי קידום החנות ברשתות חברתיות?

נכון לשנת 2022, 4.70 מיליארד איש מסביב לעולם משתמשים ברשתות החברתיות. ביניהן אינסטגרם, פייסבוק, טיקטוק, טוויטר וכו'. מדובר בפלטפורמות עם שיעור חשיפה גלובלי אדיר, ולכן אין ספק שהרשתות החברתיות הן כלי קידום מדהים כאשר משתמשים בהן בצורה הנכונה. גם ברשתות החברתיות יש את האפשרות לקידום אורגני או ממומן, אך בניגוד לגוגל שבו לעיתים כלי אחד מתאים יותר מן השני, ברשתות החברתיות מומלץ להשתמש גם בשיטה האורגנית וגם בשיטה הממומנת, ובשלבים.
בשלב הראשון והקריטי, יש להשתמש בקידום אורגני וליצור תכנים איכותיים, חווייתיים, ומעוררי עניין כדי למשוך מספר רב של עוקבים. מדובר בעבודה הדורשת עדכון תכנים יומיומי, פרסום תמונות, סרטונים, ועוד. בשלב השני, נשתמש בקידום ממומן באופן ממוקד ותוך טרגוט קהלי יעד שונים כדי לקדם מוצרים בחנות. המטרה היא בכל שבועיים שלושה לפחות, לפנות לקהלים שונים המהווים לקוחות פוטנציאליים עבור אחד מסוגי המוצרים הרבים שלנו. השילוב של שני שיטות הקידום, עם העוצמה שיש לרשתות החברתיות ,יכולה להוביל לפרסום וקידום משמעותי של החנות, ובעיקר לצמיחה עקבית במכירות.

ואחרון חביב, הניוזלטר

אם נודה באמת, הניוזלטר לא מעלה בכולם אסוציאציות חיוביות וזאת בגלל שלא מעט עסקים השתמשו בו לרעה והפכו אותו ל"מטרד" בקרב לקוחות. ובכל זאת, כאשר מנוהל נכון ובאופן מקצועי, מדובר באחד מכלי הקידום הטובים והיעילים ביותר, ובמינימום הוצאות. מעבר לכך, הניוזלטר הוא דרך נהדרת לשימור לקוחות, להרחבת מעגל הלקוחות, ולקידום החנות. אך איך בונים ניוזלטר איכותי, כזה שהלקוח רוצה לקבל, ולא גורם לו ללחוץ על unsubscribe? ובכן, לשם כך חשוב לייצר תכנים מעניינים ובעלי ערך שהלקוחות ירצו לקרוא, להבין את הצרכים המשתנים של קהלי היעד שלנו, והכי חשוב? להקפיד על תדירות שליחה נכונה.
המטרה העיקרית של הניוזלטר היא לעניין את הלקוחות שלנו תוך קידום המוצרים של החנות, מבלי להעמיס או להמאיס עליהם את העסק שלנו. דבר אחד בטוח, ניוזלטר איכותי יכול להגדיל את המכירות באחוזים מאוד משמעותיים, ולמנף את הצלחת החנות הן בפן הריווחי, והן בפן השיווקי.

 

לקבלת יעוץ בקידום חנות באינטרנט נא למלא פרטים כאן

    דילוג לתוכן