בניית חנות וירטואלית: מה חשוב לדעת לפני שמשיקים חנות באינטרנט

השקה של חנות באינטרנט לא דומה להשקה של ספינה. השקה של ספינה חדשה מתבצעת ברגע אחד, חוגגים באופן מסורתי עם שבירת בקבוק יין וכולם מוחאים כפיים. בניית חנות וירטואלית איננה תהליך של יום אחד וגם ההשקה של החנות בצורה נכונה לא מתבצעת ביום אחד. רוצים לדעת מהם השלבים הנכונים להשקה של אתר מכירות? כך תעשו את זה נכון.

השלב ראשון אחרי בניית חנות וירטואלית

הרבה אנשים מופתעים, אפילו אחרי בניית חנות וירטואלית, מכך שההשקה גם היא תהליך. וכמו כל תהליך, צריך להתחיל בהתחלה. וכאן המשמעות היא לבצע בדיקות. גם אם הבניה נעשתה בצורה קפדנית, גם אחר שהושלם עיצוב אתר מכירות בצורה טובה, תמיד יכולות להסתתר תקלות נסתרות. עדיף לגלות אותן כמה שיותר מוקדם ועוד לפני שהאתר עלה לאוויר. בשלב זה בודקים שאתר עובד וגם שכל המערכות הנלוות והחיוניות עובדות. לדוגמא, בודקים שהסליקה פועלת כנדרש. בודקים שצ'טים, ניוזלטר וכל היתר, הכל תקין.

טוב שיש חברים, גם בהשקת חנות מקוונת

אתם חושבים שעם כמה בדיקות ההשקה הסתיימה? כעת אנו מציעים לכם לפנות לכמה חברים. פנו לכמה חברים, אפילו 5 או 10 ובקשו מהם להיכנס לאתר. זיכרו שהאתר עדיין לא הושק באופן רשמי. אותם החברים מתבקשים לגלוש באתר ופשוט לספק לכם תובנות. אתם מקבלים נקודת מבט חיצונית שמאפשרת לכם לדעת עד כמה הכל באמת מתקתק כמו שצריך. אתם מקבלים נקודת מבט חיצונית, של גולש שמתאר מה פועל טוב ומה פחות. הרבה פעמים מתגלים דברים שצריך לשפר ואכן מתקנים אותם.

למה כדאי להביא טרפיק מצומצם אחרי סיום של בניית חנות וירטואלית

נכון, בניית חנות וירטואלית הסתיימה מזמן. כבר תיקנתם באג פה או תקלה שם. נקודת מבט של חבר או חברה הצליחו להביא לכוונון עדין נוסף. ועדיין, אנו ממליצים שלא לצאת עם השקה בקנה מידה מלא. בשלב השלישי של השקה נכונה אנו מציעים להביא לאתר טרפיק מצומצם. יוצאים עם קמפיין מאוד קטן ומצומצם, כדי להביא טרפיק אבל לא יותר מדי.

המטרה כאן היא לראות איך האתר מתמודד עם טרפיק וכן לגלות עוד תקלות קטנות או שיפורים שכדאי להכניס בתנאי אמת. בודקים איך אנשים חיצוניים נכנסים. לאן הגולשים מגיעים באתר. האם יש עמודים מסוימים שבהם הם "נתקעים". אם יש עמודים מסוימים שבהם מתרחשת נטישה. האם הגולשים מבינים את כל מה שאנו רוצים להציג להם. שמים לב האם התמונות טובות, האם האיורים במקום ובקיצור, שהכל עובד. עדיין קיימת אפשרות למצוא באגים, וזה זמן מתאים לתקן לפי התובנות והמסקנות.

הרגע הגדול הגיע – יוצאים בקמפיין מלא של השקה

לאחר שבדקנו והסקנו ותיקנו, מגיע היום הגדול. אחרי שגילינו איך הגולשים האמיתיים מגיבים לאתר וכל הבאגים תוקנו וטפלו, אפשר לצאת בקמפיין. קמפיין מלא של השקה שנועד להביא את הטרפיק הגדול. כמובן שהאתר לא נשאר אף פעם סטטי. ממשיכים לתחזק אותו ואף לשפר אותו, הן לפי תובנות משלב של אפיון אתר מכירות והן לפי נתונים שאספנו על ידי קודים אנליטיים. בניית אתר מכירות אף פעם לא מסתיימת משום שתמיד נרצה לשאוף להכניס עוד מוצרים חדשים. ובגלל שאנו גם חברת פרסום ולא רק בונים אתרים, נציין שברקע, תמיד בודקים יעילות של קמפיינים ונוקטים במהלכי פרסום נדרשים. המטרה – לשפר כמות מכירות וגם לשפר את סל המכירות לכל לקוח.

 

חשוב לקרוא:

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים שיווק באינסטגרם

איך לבנות נכון אתר אינטרנט

קידום ממומן בגוגל

 

דילוג לתוכן