אחסון חנות אינטרנטית, השרת וחשיבותו

כל אתר זקוק לשרת לצורך אחסון. אבל לא כל סוגי האתרים זקוקים לאותו סוג של שרת. כשאתם משיקים אתר מכירות, חשוב לכם לדעת איזה שרת יתאים במיוחד לטובת אחסון חנות אינטרנטית. למעשה, אפילו אם אתם עדיין בשלב שבו אפיון אתר מכירות עדין בעיצומו יש לנו כמה טיפים חשובים מאוד בנושא זה.

תוכן עניינים

לקראת השקת החנות – איזה שרת באמת כדאי

שאלת השרת לא תמיד עולה זמן רב לפני ההשקה. הרבה אנשים שואלים אותנו לגבי אחסון חנות אינטרנטית, איך לבחור את השרת? אחד הכללים החשובים ביותר לחנות אינטרנטית: אחסון מהיר. השרת צריך להיות לפני הכל מהיר מאוד. אם יש או היה לכם אתר תדמית, זכרו שאתר כזה יכול להסתדר גם עם שרת לא כל כך מהיר. במכירות, הזמן הוא קריטי, לא פחות. גולשים שמגיעים לאתר בשביל לקנות אינם סלחניים. כלומר, הם לא סלחניים במובן זה שאין להם סבלנות להמתין. המתנה של גולש באתר מכירות שווה לגולש שנוטש. בהנחה שאין לכם מוצר ייחודי באופן כזה שאין לו מתחרים, ללקוח יש המון אפשרויות אחרות. שרת מהיר משאיר את הגולש שהגיע ומעלה את הסיכוי שתהיה רכישה.

אחסון חנות אינטרנטית עם גיבוי ואבטחה

בשרתים שונים תדירות הגיבוי עשויה להיות שונה. בחנות מקוונת, חשוב שהגיבוי יהיה יומי, לא פחות מזה. בחרו שרת עם תדירות גיבוי יומית ועם היסטוריה של לפחות חודש אחורה. עוד דבר שצריך לבדוק זה עד כמה השרת מאובטח, באילו פרוטוקולים של אבטחה הם משתמשים. לאתר מכירות חשוב לבחור אחסון עם הגנה מפריצות. בדקו מה המדיניות של האתר לתגובה במקרה שאירעה פריצה או תקלת אבטחה. כדאי לשים לב לשירות הלקוחות ומהירות תגובה. נניח שהאתר שלכם נפל ביום שבת. האם השרת מטפל בכך או שעונים לכם שזה לא יום עסקים? את שווי האובדן של 24 שעות של מכירות בכסף תוכלו לחשב בעצמכם (אחרי שתקבלו סטטיסטיקה של מכירות בזמן אמת).על כל פנים, זה לא מעט.

אחסון חנות אינטרנטית מוכוון שוק היעד

מלבד המהירות, האבטחה והגיבוי, אי אפשר להתייחס אל אחסון חנות אינטרנטית בלי להתייחס גם לקהל היעד. נתייחס לשוק הקונים שאליו אתם מכוונים. אם השוק שאליו פונה האתר הוא השוק הישראלי, צריך לבחור בשרת שיתאים לישראל. לעומת זאת, אם בחרתם אחסון מאותו סוג אבל קהל היעד שלכם נמצא כולו או חלקו בארצות הברית, אתם בבעיה. צריך לבחור בשרת שמותאם עבור קהל אמריקאי. זה כמובן נכון גם למי שפועל מול ארצות אחרות.

גם באחסון, לא לזלזל בחשיבות השירות

הרבה אנשים נוטים לזלזל בחשיבות השירות, עד לרגע שבו הם באמת זקוקים לו. כמי שמתמחה בשירותי פרסום מקוונים ושירותי עיצוב אתר מכירות גם יחד, אנו ממליצים לכם להעריך את חשיבות השירות גם באחסון האתר. שרתים מוצלחים מסייעים עם הגדרות של הדומיינים והיבטים נוספים של תפעול, לא רק במקרי חירום או תקלות. הגיבוי, גודל הדיסק שהם נותנים לכם, זמינות, אבטחה, כל אלה יוכיחו את עצמם בפעילות השוטפת הרציפה, של אתר המכירות שלכם. הציעו לכם שרת זול? שרת איכותי וגם זול, זה לא הולך ביחד. בכך אנו לא ממליצים לכם לחסוך, זה יעלה בסוף ביוקר.

בשורה התחתונה, שרת מהיר ואיכותי, עם שירות טוב, יעזור לכם לשפר מכירות. פשוט כך. אחרי שהבהרנו את הנקודות החשובות, אתם מוזמנים לקרוא עוד, במדריכים הנוספים שלנו, למשל על בניית חנות אינטרנטית או על הזנה מוצרים בצורה אופטימלית, על אנליטיקה וחשיבותה ועוד.

 

מלאו פרטים לקבלת הצעת מחיר לאחסון וניהול טכני של אתר

    דילוג לתוכן