5 אוטומציות חשובות לקידום מכירות בחנות אינטרנטית

על ידי שימוש נכון באוטומציות אפקטיביות, ניתן להגדיל מכירות בחנות אינטרנטית בצורה משמעותית. נציג את האוטומציות המובילות, שעל פי הסטטיסטיקה בארץ ובעולם מעלות את המכירות באופן מוחשי וברור.

1. אוטומציה של קופונים

כולנו מכירים קופונים בצורה כזאת או אחרת, אבל מסתבר שמרבית האתרים שמשתמשים בטכניקה הזאת של קידום מכירות בוחרים באופן גורף בסוג אחד של קופון פשוט. זה הרבה פחות אפקטיבי, כאשר קיימים פתרונות מאוד טובים.
למשל:

  • התאמת קופון לפי צרכן וכיצד הוא הגיע לחנות שלנו – כך למשל לקוח שמגיע מגוגל יקבל אוטומטית קופות עם הנחה א' ולקוח שמגיע מפייסבוק יקבל קופון הנחה אחר, קופון ב'.
  • התאמת קופון לפי נאמנות צרכן – צרכן קבוע יקבל קופון הנחה מסוג אחד וצרכן מזדמן יקבל קופון הנחה מסוג אחר.
  • התאמת קופון לפי תדירות רכישה שנרצה לתגמל – במקרה זה הקופון מעניק הנחה משופרת, ללקוחות קבועים, שמאופיינים בתדירות רכישה גבוהה.

2. אוטומציית נטישת עגלה

אווטומציה מסוג זה נועדה להגדיל את רווחיות החנות על ידי טיפול נכון במצב לא רצוי, שקיים כמעט בכל סוג של חנות אינטרנטית. מדובר בלקוחות שנכנסים לחנות ומתחילים את תהליך הקניה. הם מוספים לעגלה מוצר אחד או יותר וממשיכים לביצוע תשלום. במצב כזה, מאוד מתסכל כשחלק מהלקוחות נוטשים.
מטרת האוטומציה היא לזהות את הלקוחות שעומדים לנטוש ולהחזיר אותם להשלמת הרכישה. המערכת האוטומטית שנקראת 'נטישת עגלה' מצליחה להחזיר אחוז מרשים מאוד (כארבעים אחוז) מהנוטשים לביצוע השלמת הרכישה. שימו לב שאחוז ההצלחה המרשים הזה בדוק ומבוסס על סטטיסטיקה עולמית.

3. אוטומציית הנחות מותאמות

אנו רוצים לצ'פר את הקונים הקבועים. ניתן להם הנחות מותאמות אישית, תפירת הנחה לפי צרכן. ההנחה ניתנת למשל:

  • על פי זיהוי של לקוחות שקונים בקצב שמעל תדירות מסוימת שקבענו.
  • על פי זיהוי לקוחות שקונים מעל סכום מסוים.
  • על פי זיהוי של לקוחות שרוכשים מוצרים מסוימים.

4. אוטומציית אפסייל

זו מערכת אוטומטית שמכוונת במטרה מוגדרת להוביל לאפסייל. כלומר, להגדיל את נפח המכירה של הלקוח, שנמצא בתהליך קניה בחנות האינטרנטית. ניתן לבחור סוג רצוי של אפסייל, למשל:

  • אפסייל פשוט – על פי גישה רוחבית שמתאימה לכולם. לכל הלקוחות הרוכשים מציעים את אותו אפסייל.
  • אפסייל מותאם אישית – לכל לקוח יותאם אפסייל בהתאם לסוג המוצרים שרכש או לפי קריטריון רצוי אחר.

5. Bundle – חבילות רכישה

Bundle פירושו חבילה (כלומר חבילת מוצרים שמגיעים ביחד). שילוב של שני מוצרים או יותר בעסקת חבילה שנרצה להציע. החבילה מציעה ללקוח ערך נוסף ועבור החנות, מדובר בהגדלת מכירות ועליה בהכנסות.

  • באנדל קבוע – מסוג שרוצים להציע לכלל הלקוחות.
  • באנדל מותאם אישית – ניתן להתאים אותו ללקוחות על פי קריטריונים רצויים, כגון מחירים, הרגלי קניה קודמים ועוד.

כדי שתוכלו להפיק את המקסימום מהאוטומציות שתיארנו כאן, ניתן לתכנן את השימוש בהן כבר בשלב של אפיון החנות. וחשוב לא פחות, לשים דגש בעיצוב מפני ששיפור חווית הלקוח על ידי אסתטיקה גבוהה נחשב למקדם מכירות בפני עצמו.

דילוג לתוכן